Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (08.11.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W okresie od 31 października do 6 listopada 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 31 października:

  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Inowłodzką w Opocznie do zabezpieczenia i udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W dniu 1 listopada:

  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. M. Kopernika w Opocznie w celu otwarcia drzwi do mieszkania, w którym znajdowała się nieprzytomna starsza kobieta. Strażacy po otwarciu drzwi przeszukali pomieszczania, po odnalezieniu nieprzytomnej kobiety przystąpiono do udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.
  • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. C.K Norwida w Opocznie do zabezpieczenia i udzielenia kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W dniu 3 listopada:

  • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Świerkową w Opocznie w celu ugaszenia pożaru śmieci w kontenerze.

W dniu 4 listopada:

  • W miejscowości Januszewice w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru w kotłowni. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu jednej roty w aparatach do wnętrza budynku i ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 6 listopada:

  • W Opocznie na ul. Wapiennej doszło do pożaru garażu w budynku mieszkalnym. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu jednej roty w aparatach do wnętrza budynku z linią gaśniczą i ugaszaniu pożaru, wprowadzeniu drugiej rot w celu przeszukania pomieszczeń pod kątem osób poszkodowanych, przewietrzeniu pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
    Zastęp PSP oraz OSP Drzewica zostały zadysponowane na ul. Błonie w Drzewicy do usunięcia powalonego drzewa z jezdni i zabezpieczania zerwanej linii oświetlenia ulicznego i światłowodu.
    Zastęp PSP oraz OSP Drzewica zostały zadysponowane na ul. Cmentarną w Drzewicy do zabezpieczenia poszkodowanego mężczyznę do czasu przyjazdu ZRM, który leżał na chodniku obok cmentarza. Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.