Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (02.11.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 24 do 30 października 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 24 października:

  • W miejscowości Wygnanów gm. Sławno doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz zastęp OSP Sławno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 25 października:

  • W miejscowości Opoczno ul. Bończy-Załęskiego doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 27 października:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia substancji ropopochodnej z drogi powiatowej w miejscowości Wola Załężna gm. Opoczno.
  • W miejscowości Modrzew gm. Opoczno doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji. Brak osób poszkodowanych.

W dniu 28 października:

  • W miejscowości Miedzna Murowana doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP oraz OSP Żarnów. Po dojeździe pierwszego zastępu JOP zastano ugaszony pożar przez mieszkańców (zapaleniu uległa lampa solarna umocowana do obróbki dachu budynku), brak osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, demontażu pozostałości po lampie i sprawdzeniu miejsca powstania pożaru.

W dniu 29 października:

  • Zastęp OSP Mniszków został zadysponowany do usunięcia substancji ropopochodnej na DK-12 w miejscowości Jawor Kolonia gm. Mniszków po kolizji drogowej.

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w minionym tygodniu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych m.in. w miejscowościach: Kraśnica gm. Opoczno, Opoczno ul. Stefana Staszica.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.