Chciała sprzedać wózek dziecięcy. Straciła kilkaset złotych

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mieszkanka powiatu opoczyńskiego wystawiła na jednej z internetowych aukcji wózek dziecięcy. Skontaktował się z nią potencjalny kupujący, który przesłał link do „finalizacji” transakcji. Kobieta straciła kilkaset złotych z konta bankowego. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Od dłuższego czasu ostrzegamy przed cyberprzestępcami. Aktywność przestępców w Internecie przybiera najróżniejsze formy, dlatego korzystając z aplikacji bankowych, robiąc zakupy w sieci, musimy zachować ostrożność i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie niemal każdego dnia zawiadamiani są o oszustwach i kradzieżach popełnionych w Internecie.

Niepokojący wzrost tego rodzaju przestępstw obserwowany jest już od dłuższego czasu. Przestępcy działają także w wirtualnej sieci. Manipulują informacją, oszukują, wyłudzają dane.

Ponownie ostrzegamy – bądźcie ostrożni w sieci. Przestępcy wyłudzają logowania do kont bankowych, wyłudzają kody blik, oferują do sprzedaży nieistniejący towar, namawiają na fałszywe inwestycje. Mieszkańcy naszego regionu tracą nie tylko swoje oszczędności, ale także często na ich dane zaciągane są pożyczki.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie przy korzystaniu z Internetu.

Nie klikajmy w otrzymane linki. Wejście w taki link to nic innego jak zainstalowanie na naszym urządzeniu aplikacji, która daje przestępcy nieograniczony dostęp do naszych danych.

Nie przekazujmy też żadnych poufnych informacji przez telefon.

Nie podejmujmy ważnych decyzji w pośpiechu. Nie dajmy się nabrać na szybki zysk, zastanówmy się czy warto inwestować oszczędności życia w Internecie.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.