Próbował oszukać starszą osobę. Podawał się za pracownika "spółdzielni gazowej"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci apelują, aby nie wpuszczać do mieszkań osób, których nie znamy, które przedstawiają się za pracowników różnych instytucji. Mieszkankę Opoczna odwiedził mężczyzna, który podszył się pod pracownika gazowni.

Kilka dni temu do mieszkania starszej osoby, przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik „spółdzielni gazowej”. Mężczyzna oferował do sprzedaży bezpiecznik gazowy. Na szczęście tym razem oszust nie zrealizował swojego przestępczego planu. Jednak musimy być czujni. Pamiętajmy, że oszuści mogą się podszywać pod osoby oferujące wyminę pieców centralnego ogrzewania, czy też mogą proponować zawarcie „atrakcyjnej” umowy na abonament telewizyjny bądź telefoniczny. Najbezpieczniej, nie wpuszczać takich osób do domu, niczego nie podpisywać, nie przekazywać pieniędzy.

Weryfikujmy również, czy osoby podające się za pracowników spółdzielni czy innych instytucji, mają legitymację lub inny dokument potwierdzający zatrudnienie. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Pamiętaj!

  • nie wpuszczaj do mieszkania osób, których nie znasz, szczególnie gdy jesteś sam w domu,
  • przedstawiciele instytucji, przedsiębiorstw usługowych czy firm, przed wizytą, związaną z kontrolą urządzeń, zobowiązani są zapowiedzieć to odpowiednio wcześniej. Najczęściej informacje o kontroli urządzeń spółdzielnie wywieszają na tablicy ogłoszeń w biurze spółdzielni lub w tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych. W razie wątpliwości, zawsze taką informację, możemy sprawdzić, dzwoniąc do spółdzielni czy innej instytucji.
  • każdy taki pracownik musi posiadać przy sobie legitymację lub identyfikator, żądaj zawsze okazania takiego dokumentu, również wiarygodność pracowników możesz sprawdzić dzwoniąc do danej instytucji, firmy i pytając czy wysyłała swoich pracowników do twojego mieszkania,
  • nigdy nie wierz w super oferty, bo oszuści „łapią się” różnych metod, by naciągnąć ludzi na pieniądze,
  • jeśli masz podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach bloków i za wszelką cenę chcą wchodzić do środka, powiadom natychmiast o tym Policję,
  • wylegitymowanie takich osób powoduje, że nie są już anonimowe.

Jeśli masz w rodzinie seniorów koniecznie porozmawiaj z nimi na ten temat i przypominaj, aby nikogo obcego do domu nie wpuszczały.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.