Pijany ojciec wiózł czteroletnią córkę samochodem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca opla, którego zatrzymali opoczyńscy policjanci. Mężczyzna prowadził samochód, w którym wiózł swoją 4-letnią córkę. Sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy trafi pod ocenę sądu. Apelujemy o rozsądek!

Opoczyńscy policjanci nieustannie patrolują drogi powiatu. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dla policjantów codziennością jest między innymi sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców. Niestety, wciąż niemal każdego dnia, funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Tak było w przypadku jednej z kontroli drogowych, która miała miejsce 3 października 2022 roku o godzinie 17.05 miejsce w Augustowie w gminie Drzewica. W tym przypadku zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne, bo na poważne niebezpieczeństwo narażał także swoją kilkuletnią córkę.

Podczas kontroli prędkości w Augustowie policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali kierującego oplem zafirą, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h, jechał z prędkością 82 km/h. Jednak to nie najpoważniejsze przewinienie tego kierowcy. Podczas kontroli policjanci szybko zauważyli, że 42-latek jest nietrzeźwy. Potwierdziły to badania stanu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W oplu pijany 42-latek przewoził swoją 4-letnią córkę. Dziecko podróżowało bez wymaganego fotelika. Policjanci, zobaczyli dziewczynkę, która stała z tyłu w samochodzie i kurczowo trzymała się oparcia przedniego fotela.

Dodatkowo kierowca jechał bez włączonych świateł i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dziecko policjanci przekazali pod opiekę matki.

42-latek za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy. Mężczyzna musi się liczyć także z odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwa. Po pierwsze odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo policjanci prowadzący sprawę, będą ustalali, czy nieodpowiedzialne zachowanie 42-latka naraziło jego 4-letnią córkę na niebezpieczeństwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, narażenie osoby nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo 42-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym. Na konto kierowcy wpłynęło także 35 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Troska o najmłodszych, powinna przekładać się również na odpowiedzialne podróżowanie z nimi. Aby uchronić dzieci przed przykrymi, a niekiedy niestety tragicznymi skutkami nagłych manewrów czy kolizji, konieczne jest właściwe zabezpieczenie go podczas jazdy samochodem. Przepisy są w tej materii jednoznaczne i proste. Dziecko do 150 centymetrów wzrostu, powinno być przewożone w foteliku. Wyższe dzieci wystarczy przewozić z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.