Złamał sądowy zakaz

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kia, którym kierował 28-latek z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Decyzję o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. 4 lipca 2022 roku, o godzinie 07.30 w Opocznie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód kia. Podczas sprawdzeń w policyjnych bazach danych, okazało się, że 28-letni kierujący ma orzeczony aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypominamy, że osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w takiej sytuacji sąd orzeka także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Sprawa zostanie skierowana pod ocenę sądu.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.