Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (11.07.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 4 do 10 lipca 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.

W dniu 4 lipca:

 • Zastęp OSP Wąglany usuwał plamę substancji ropopochodnej z drogi gminnej w miejscowości Wąglany.
 • W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa na akwenach w sezonie letnim 2022 dwa zastępy PSP wspólnie z Policją prowadziły patrole na terenach wodnych w miejscowości Zarzęcin na Zalewie Sulejowskim. Zadaniem funkcjonariuszy było patrolowanie powierzchni zalewu z łodzi, patrolowanie brzegu zalewu oraz terenów przyległych do akwenu w miejscach przebywania ludzi.
 • W miejscowości Psary w wyniku silnych wiatrów uszkodzeniu uległo bocianie gniazdo. Zastęp PSP i OSP Prymusowa wola zostały zadysponowane w celu umocowania gniazda na drzewie.
 • Zastęp OSP Białaczów został zadysponowany do miejscowości Ossa w celu usunięcia trzech gniazd os, które znajdowały się pod podbitką dachu budynku mieszkalnego.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do miejscowości Wola Załężna w celu usunięcia gniazda os, które znajdowało się w garażu.

W dniu 6 lipca:

 • Trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego – garażu autokomisu w miejscowości Mroczków Gościnny. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na odłączeniu napięcia elektrycznego w budynku w tym falownika instalacji fotowoltaicznej, wprowadzeniu jednej roty w aparatach do wnętrza budynku celem jego przeszukania pod kątem przebywania osób w jego wnętrzu i ugaszeniu pożaru, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło pożaru, przewietrzeniu budynku. W wyniku pożaru nadpaleniu i okopceniu uległy ściany, dach budynku i 1 panel instalacji fotowoltaicznej.
 • Trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Białaczów. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu do wnętrza budynku oraz jednego prądu wody w obronie na sąsiedni budynek, wprowadzeniu jednej roty do wnętrza budynku w celu przeszukania pomieszczeń pod kątem przebywania osób oraz dogaszenia poddasza. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych części obróbki ściany ogniowej oraz przewietrzyli pomieszczenia budynku i wykonali pomiary miernikiem wielogazowym. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa konstrukcja dachu oraz częściowo wnętrze budynku.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do miejscowości Mroczków Gościnny w celu dogaszenia pogorzeliska po pożarze budynku gospodarczego.
 • Zastęp OSP Brzustowiec został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod dachem budynku mieszkalnego w miejscowości Brzustowiec.

W dniu 7 lipca:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os które znajdowało się pod dachem budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno.
 • Trzy zastępy zostały zadysponowane na ul. Spacerową w Opocznie do budynku wielorodzinnego, w którym wyczuwalny był zapach gazu na klatce schodowej. Działania zastępów polegały na wykonaniu pomiarów detektorem gazowym na klatce schodowej oraz w mieszkaniach. Po wykonaniu pomiarów nie stwierdzono zagrożeń.

W dniu 8 lipca:

 • W miejscowości Feliksów na DK 74 doszło do pożaru samochodu dostawczego Volkswagen T5. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Paradyż. Działania zastępów przybyłych na miejsce polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się auto, ugaszeniu pożaru, wykonaniu pomiarów temperatury pojazdu przy pomocy kamery termowizyjnej i uprzątnięciu jezdni z pozostałości po pożarze. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika oraz przód samochodu dostawczego Volkswagen T5.

W dniu 9 lipca:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Brzuza. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się trawę i ugaszeniu pożaru. Spaleniu uległo ok. 1 ara traw.
 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. S. Kowalskiego w Opocznie w celu zabezpieczenia pacjenta do przyjazdu ZRM. Po dojeździe na miejsce zastano mężczyznę leżącego na chodniku z kontaktem logicznym. Strażacy udzielili kpp osobie poszkodowanej. Po przyjeździe ZRM przekazali mężczyznę pod ich opiekę.

W dniu 10 lipca:

 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Krzczonów zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Krzczonów. Działania zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej, strąceniu sadzy przy pomocy szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu budynku i wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
 • OSP Zarzęcin zadysponowano do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w ścianie domku letniskowym w miejscowości Zarzęcin.

 

 


 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.