Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (06.07.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 27 czerwca do 3 lipca 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 28 czerwca:

 • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Żardki gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się trawy, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 1 ara suchych traw na nieużytkach rolnych.
 • Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w dniu 28 czerwca dysponowane były do usuwania skutków burzy (intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne) która przeszła przez powiat opoczyński w godzinach popołudniowych m.in. w miejscowościach: Irenów gm. Paradyż ( wypompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego), Grębenice gm. Żarnów (pożar drzewa spowodowane wyładowaniem atmosferycznym), Wierzchowisko gm. Żarnów ( usunięcie powalonego drzewa z drogi gminnej), Przyłęk gm. Paradyż (budynek gospodarczy wypompowanie około 84 m3 wody), Skórkowice gm. Żarnów (wypompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego), Zdyszewice gm. Żarnów ( wypompowanie wody z posesji oraz wykonanie przekopu celem odprowadzenia nagromadzonej wody).

W dniu 29 czerwca:

 • Zastęp PSP oraz OSP Poświętne zadysponowane zostały do samochodu ciężarowego który wjechał w ogrodzenie i zatrzymał się na posesji brak osób poszkodowanych w miejscowości Poświętne. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowanie oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika sam. Ciężarowego, sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni, zabezpieczenie naderwanej konstrukcji dachu, uprzątnięciu uszkodzonych znaków drogowych, zabezpieczenie uszkodzonych płotów posesji.
 • W miejscowości Radwan gm. Białaczów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Radwan. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 30 czerwca:

 • Trzy zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Gapinin gm. Poświętne. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się trawy, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 5 arów suchych traw na nasypie kolejowym.
 • Zastęp PSP zadysponowany został do otwarcia drzwi budynku mieszkalnego w miejscowości Sędów gm. Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejście do mieszkania przez okno po czym otwarcie drzwi od środka mieszkania, odnalezienie osoby poszkodowanej, odstąpienie od RKO z uwagi na brak możliwości technicznych udrożnienia dróg oddechowych (stężenie pośmiertne). Na miejsce wezwano policję.
 • Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w dniu 30 czerwca dysponowane były do usuwania skutków burzy (intensywne opady deszczu i gradu) która przeszła przez gm. Białaczów powiatu opoczyńskiego w godzinach popołudniowych m.in. w miejscowościach: Sędów gm. Białaczów (wypompowanie wody z piwnicy bud. Mieszkalnego), Sędów gm. Białaczów sześć budynków mieszkalnych (uszkodzony dach, zabezpieczenie plandeką).

W dniu 1 lipca:

 • Cztery zastępy PSP Opoczno, Grupa Wodno-Nurkowa z Łodzi JRG 10 oraz zastęp JRG Tomaszów Mazowiecki z echo sondy oraz OSP Zarzęcin i Opoczno zadysponowane zostały do pomocy Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej nad Zalewem Sulejowskim w miejscowości Owczary gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukanie powierzchni oraz dna w okolicy miejsca biwakowania, przeszukanie nabrzeża zalewu przez ratowników w woderach, kamizelkach asekuracyjnych i ubraniach wypornościowych, przeszukanie dna przy użyciu echo sondy. Około godziny 19.00 decyzją KDR poszukiwania wstrzymano z uwagi na złe warunki pogodowe zbliżającą się burzę. Poszukiwania przeniesiono na dzień następny.
 • Zastęp OSP Kraszków zadysponowany został do usunięcia drzewa z drogi gminnej w miejscowości Mroczków Gościnny gm. Opoczno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego drzewa z jezdni.
 • Zastęp OSP Dzielna zadysponowany został do powalonego drzewa z drogi powiatowej w miejscowości Stużno gm. Opoczno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu powalonego drzewa z jezdni.

W dniu 2 lipca:

 • Dwa zastępy PSP oraz OSP Prymusowa Wola zadysponowane zostały do umieszczenia bocianiego gniazda na drzewie które spadło z około 7-8 metrów na prywatnej posesji w miejscowości Psary gm. Sławno. Działanie zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przycięcie konaru drzewa i zamocowanie gniazda.
 • Zastęp OSP Krzczonów zadysponowany został do usunięcia połamanych konarów drzew z jezdni w miejscowości Jelnia gm. Drzewica.

W dniu 3 lipca:

 • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do pożaru śmietnika w miejscowości Opoczno ul. Dworcowa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody i ugaszeniu pożaru.
  Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w minionym tygodniu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych m.in. w miejscowościach: Mroczków Gościnny gm. Opoczno, Krasik gm. Paradyż, Szadkowice gm. Sławno, Sobawiny gm. Opoczno, Zachorzów Kolonia gm. Sławno, Modrzewek gm. Opoczno, Owczary gm. Mniszków.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.