Granaty moździerzowe znalezione przy drodze krajowej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, potwierdzili zgłoszenie o odnalezieniu niebezpiecznych dla życia i zdrowia niewybuchów. Pamiętaj! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować.

28 czerwca 2022 roku dyżurny opoczyńskiej policji, otrzymał zgłoszenie od pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o odnalezieniu niewybuchów. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że w okolicy miejscowości Kraszków przy drodze krajowej nr 12, podczas prac związanych rewitalizacją terenu, pracownicy odnaleźli 6 granatów moździerzowych. Policjanci ustalili, że niewybuchy pochodzą z czasów II wojny światowej i wciąż stanowią zagrożenie dla ludzi. O niebezpiecznym znalezisku zostali powiadomieni saperzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej, którzy zabezpieczyli i zneutralizowali granaty.

Przypominamy: niewybuch to bardzo niebezpieczny przedmiot, który nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi, nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Dlatego nie wolno go dotykać i należy bezwzględnie o takim znalezisku powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.