Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (28.06.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 20 do 26 czerwca 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 20 czerwca:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do usunięcia konaru drzewa w miejscowości Trzebina gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu złamanego konaru z jezdni.
  • Zastęp OSP Paradyż zadysponowany został do pochylonego drzewa na DK 74 w miejscowości Feliksów gm. Paradyż. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięcie konaru stwarzającego zagrożenie.

W dniu 23 czerwca:

  • W miejscowości Drzewica ul. Sportowa doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 24 czerwca:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do samochodu osobowego który uderzył w ogrodzenie w miejscowości Zarzęcin gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, brak osób poszkodowanych.

W dniu 25 czerwca:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do gniazda węży zaskrońców w kompostowniku obok budynku mieszkalnego w miejscowości Petrykozy gm. Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebranie węży (20 sztuk) do pojemnika i wypuszczeniu w lesie.

W dniu 26 czerwca:

  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru garażu wolnostojącego w miejscowości Paradyż ul. Przedborska. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (wyłączeniu zasilania w budynku), podanie jednego prądu wody do wnętrza budynku i ugaszenie pożaru.
  • Cztery zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Żardki gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody na palące się poszycie leśne, i ugaszenie pożaru.
  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru szopy w miejscowości Strzelce gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenie zasilania, podanie jednego prądu wody i ugaszenie pożaru.
  • Trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno ul. Piotrkowska. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty z linią gaśniczą do wnętrza budynku, przeszukanie pod kontem przebywania w nim osób poszkodowanych, podanie jednego prądu wody do wnętrza budynku i ugaszenie pożaru, oddymianie i przewietrzenie pomieszczeń, ponowne przeszukanie wszystkich pomieszczeń brak osób poszkodowanych.

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w minionym tygodniu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych m.in. w miejscowościach: Opoczno ul. Żeromskiego, Kruszewiec gm. Opoczno.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.