Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Determinacja policjantów z wydziału kryminalnego pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. 45-latek usłyszał zarzuty grozi mu kilkuletnia kara pozbawienia wolności.

O potrąceniu rowerzysty w miejscowości Skronina, opoczyńscy policjanci zostali powiadomieni 28 maja 2022 roku o godzinie 03:15. Na miejscu wypadku policjanci zastali ratowników medycznych, którzy udzielali poszkodowanemu pomocy, oraz członków rodziny potrąconego 52-latka.

Okazało się, że do siostry poszkodowanego zadzwonił nieznany mężczyzna, który powiadomił, że jej brat leży na poboczu jezdni w okolicy miejscowości Skronina. Nieznany mężczyzna zadzwonił z telefonu poszkodowanego w wypadku. Rodzina 52-latka natychmiast pojechała sprawdzić tą anonimową informację. Niestety okazała się prawdziwa. Mężczyzna leżał na poboczu drogi z obrażeniami obu nóg. Na miejscu oprócz poszkodowanego nie było nikogo innego. Kiedy bliscy rannego dojeżdżali na miejsce, zauważyli mijający ich srebrny samochód osobowy, zapamiętali początkowe litery wyróżnika tablicy rejestracyjnej. I to jak się później okazało było bardzo pomocne w ustaleniu sprawcy wypadku. Rodzina na miejsce wypadku wezwała pogotowie ratunkowe oraz policję.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli wiele śladów w tym elementy karoserii samochodu osobowego, rozrzucone na odcinku kilkudziesięciu metrów elementy roweru oraz pobliski monitoring.

Mundurowi za punkt honoru postawili sobie ustalenie osoby odpowiedzialnej za wypadek. Analizowali zebrane dowody, sprawdzali każdą napływającą informację. Funkcjonariusze rozpoczęli żmudne, ale konieczne czynności procesowe. Równolegle prowadzone były działania operacyjne. Wysiłek osób zaangażowanych w ustalenie sprawcy wypadku przyniósł rezultat.

Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku jest 45-letni kierowca peugeota. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z opoczyńskiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Pamiętajmy, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.