Trzy pociski przeciwpancerne znalezione w Niemojowicach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policyjni pirotechnicy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego zabezpieczyli trzy odnalezione w Niemojowicach pociski przeciwpancerne. Pamiętaj! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować.

Jak podkreślają policyjni pirotechnicy, amunicja mimo że przeleżała w ziemi wiele lat, nadal jest aktywna i niebezpieczna. Policja często powiadamiana jest o znalezieniu niebezpiecznych "pamiątek" z czasów I czy II wojny światowej. Na takie nietypowe znaleziska trafiają rolnicy podczas prac polowych, pracownicy budowlani, grzybiarze lub inne osoby wykonujące np. prace ziemne. Tak też było 23 maja 2022 roku, kiedy to do opoczyńskiej policji wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu trzech niewybuchów.

Jak ustalili policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, w miejscowości Niemojowice w okolicy rzeki przechodzień odnalazł pociski przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Następnie niewybuchy zostały przetransportowane przez saperów z tomaszowskiej jednostki wojskowej na poligon, gdzie zostały zneutralizowane.


Pamiętaj! Niewybuchy są niebezpieczne nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi i nadal stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Nie wolno ich dotykać, przenosić, kopać czy piłować. O takim znalezisku należy powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.