Kierowali pojazdami bez uprawnień i z sądowym zakazem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dwoje kierowców odpowie przed sądem za kierowanie samochodem bez uprawnień, kolejna kierująca za przestępstwo złamania sądowego zakazu. Apelujemy o rozsądek!

W niedzielę, 22 maja 2022 roku, policjanci z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 34-letnią kierującą seatem, która naruszyła sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia zostało zatrzymanych także dwoje kierowców, którzy jak się okazało nie posiadają uprawnień do kierowania.

Pierwsza taka kontrola miała miejsce w Januszewicach, na drodze wojewódzkiej nr 713. Mundurowi zatrzymali 37-letnią kierującą fordem mondeo. Kobieta w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że 37-latka nigdy nie posiadała prawa jazdy. Za przekroczenie prędkości kobieta otrzymała mandat karny.

Kolejna analogiczna kontrola drogowa miała miejsce w Woli Załężnej. Tym razem do kontroli drogowej został zatrzymany 22-letni kierowca mercedesa. I tym razem po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

34-latka, która złamała sądowy zakaz, zgodnie z obowiązującymi przepisami musi liczyć się z karą nawet do 5-lat pozbawienia wolności.

Do sądu zostaną także skierowane sprawy kierujących bez uprawnień.

Warto przypomnieć, że znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30 tysięcy złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.