9-letnia rowerzystka ranna w kolizji drogowej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Policjanci z opoczyńskiej komendy wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 9- latki, która rowerem przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

10 maja 2022 roku około godziny 9.50, oficer dyżurny opoczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dziecka na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 9-letnia dziewczynka wjechała rowerem z chodnika na przejście dla pieszych, na którym doszło do kolizji z oplem, którym kierował 72-letni mężczyzna. Na szczęście 9-latka nie doznała poważnych obrażeń ciała. Kierujący był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Ponieważ dziewczynka, poruszała się rowerem nie mając do tego uprawnień, sprawa zostanie skierowana pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Przypominamy! W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10 roku życia mogą one poruszać się na rowerze tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Co ważne – kierujące rowerem dziecko do lat 10 według kodeksu drogowego jest uznawane za pieszego. Oznacza to, że korzysta z jezdni i chodnika jako pieszy. Jak wynika z przepisów może poruszać się po drodze tylko i wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.