Niechlubny bilans minionego weekendu na opoczyńskich drogach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od piątku 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia 2022 roku na drogach powiatu opoczyńskiego policjanci zatrzymali łącznie 5 kierowców, którzy naruszyli szereg różnych przepisów. Sprawy zostają skierowane pod ocenę sądu. Apelujemy do kierowców o trzeźwość i rozsądek na drodze!

22 kwietnia 2022 roku, o godz. 21.00, policjanci z komisariatu w Paradyżu, zauważyli rowerzystę, który nie tylko nie trzymał toru jazdy ale także poruszał się jednośladem, który nie był w żaden sposób oświetlony. Rowerzysta nie miał także na sobie elementu odblaskowego. Był praktycznie niewidoczny dla innych kierowców. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo rowerzysty podjęli wobec niego interwencję. Szybko okazało się, że decyzja policjantów była słuszna. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało że, miał w organizmie blisko 2 promile. 56-latek, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł i ta kara wydaje się być najmniej dotkliwą. Nie trudno bowiem sobie wyobrazić, jakie tragiczne skutki mogłyby być gdyby rowerzysta brał udział w zdarzeniu drogowym.

Z odpowiedzialnością prawną musi się także liczyć się 45-letni kierowca renault scenic, którego 23 kwietnia 2022 roku o godz. 11.50, w Opocznie na ul. Kolberga zatrzymali do kontroli policjanci z wydziału ruchu drogowego. W tym przypadku sprawa trafi pod ocenę sądu, ponieważ mężczyzna kierował samochodem pomimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy. W tym miejscu należy przypomnieć, że znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1.500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30.000 złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Kolejnemu zatrzymanemu kierowcy grozi już kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie tylko złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ale był także nietrzeźwy.

23 kwietnia 2022 roku, na ul. Staszica w Opocznie, 39-letniego kierującego motorowerem. Okazało się,że mężczyzna ma w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Poza tym 39-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tego samego dnia o godz. 17.45, w Stefanowie policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego kierowcę peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało,że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. 43-latek stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

24 kwietnia 2022 roku, służbę na terenie gminy Mniszków pełnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. Mundurowi o godz. 17.50, w Radoni zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 43km/h. Podczas sprawdzeń okazało się,że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i trzeźwość na drodze.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.