Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję. Dostał mandat 2,5 tys. zł

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 61-letni rowerzysta, który doprowadził w kolizji drogowej. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2.500 złotych. Sprawa kolizji drogowej zostanie przekazana pod ocenę sądu. Apelujemy o rozsądek na drodze!

14 kwietnia 2022 roku o godzinie 16.15, dyżurny opoczyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej w miejscowości Błogie Szlacheckie. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący rowerem, podczas wymijania 59-letniego kierującego skodą, doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Okazało się, że 61-letni rowerzysta miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, 51-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych. Kierujący skodą był trzeźwy.

Sprawa wyjaśnienia okoliczności kolizji zostanie skierowana pod ocenę sądu.

Warto dodać, że wzrosła także kara za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu w organizmie od 0,2 do 0,5 promila) – w tym przypadku mandat karny wynosi 1.000 zł. Niestety pomimo naszych licznych apeli i próśb, na drodze wciąż pojawiają się kierujący na "podwójnym gazie". Pijani uczestnicy ruchu drogowego są bardzo dużym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych, opoczyńscy policjanci, na drogach powiatu opoczyńskiego będą prowadzić wzmożone działania. Policjanci zwrócą uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupią się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.