Kierował ciężarówką mając w organizmie 3.5 promila alkoholu. Wjechał do rowu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą kierowcy ciężarowej scanii z naczepą, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji drogowej.

4 kwietnia 2022 roku, o godz. 16.40  opoczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do wyjaśnienia przyczyn kolizji drogowej na ul. Inowłodzkiej w Opocznie. Ze zgłoszenia wynikało, że ciężarowa scania z naczepą wjechała do przydrożnego rowu.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 34-letni kierowca ciągnika siodłowego, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci już we wstępnej rozmowie z kierującym wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Mieszkaniec powiatu działdowskiego został poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca otrzymał mandat karny. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości musi liczyć się z dużo poważniejszą odpowiedzialnością karną. 34-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierującemu, który popełnia przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi:

  • 10 punktów karnych,
  • grzywna (wysokość zależy od dochodów kierowcy - osiąga zakres 10-540 stawek dziennych, z czego minimalna wynosi nie mniej niż 10 zł i nie więcej niż 2000 zł),
  • ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat 2,
  • co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów (nawet do dożywotniego),
  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Policja apeluje o trzeźwość na drodze.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.