Wezwał policjantów, a potem poszczuł ich psem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia. Właśnie z taką karą musi liczyć się 27-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.

1 kwietnia 2022 roku, dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od 27-letniego mieszkańca gminy Paradyż, że mężczyzna ma myśli samobójcze. Jak zawsze w takich sytuacjach, na miejsce w trybie pilnym kierowani są policjanci. Tym razem na interwencję pojechali policjanci z wydziału ruchu drogowego. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali agresywnego i nietrzeźwego 27-latka. Mężczyzna wcale nie miał zamiaru zrobić sobie krzywdy. Zamiast tego swoją złość i frustrację usiłował wyładować na interweniującej parze opoczyńskich policjantów.

Mężczyzna obrażał wezwanych przez siebie policjantów, a następnie wypuścił z zamkniętego pomieszczenia dużego psa, który ugryzł policjantkę w nogę. Na szczęście policjantka i jej partner z patrolu, szybko zareagowali i odciągnęli agresywne zwierzę. Ponieważ zgłoszenie dotyczyło próby samobójczej, na miejsce oprócz policji skierowano także zespół ratowników medycznych. Dzięki temu ranna policjantka natychmiast została opatrzona przez fachowców.

Policjanci ustalili, że 27-letni zgłaszający miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był agresywny nie tylko wobec policjantów ale także wobec badających go ratowników medycznych.

W tej sytuacji 27-latek został zatrzymany. Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za bezpodstawne wezwanie patrolu policji, co stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny do 1500 złotych.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.