Był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Apelujemy o rozsądek!

Policjanci z Paradyża 1 kwietnia 2022 roku, w Żarnowie, na ulicy Koneckiej, zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę toyoty avensis. Kiedy tylko policjanci podeszli do kontrolowanego kierowcy, zauważyli, że logiczny kontakt z mężczyzną jest utrudniony. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 36-latka. Okazało się, że w urządzeniu do pomiaru trzeźwości, zabrakło skali pomiaru. Badanie wykazało, wynik powyżej 4 promili alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy. W pojeździe z nietrzeźwym kierowcą podróżowała 35-letnia pasażerka. Właściciel toyoty, został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu nietrzeźwej osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.

2 kwietnia 2022 roku o godz. 14.20 w miejscowości Stawowice, został zatrzymany 50-letni kierowca opla astra. Policjanci zauważyli, że kierujący oplem nie trzyma toru jazdy. Niezwłocznie podjęli decyzję o sprawdzeniu, co jest powodem tak niebezpiecznej jazdy kierowcy. Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik badania alkomatem. Kierowca opla miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podobnie jak w poprzednim przypadku i ten mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie, został zatrzymany 2 kwietnia 2022 roku w Opocznie na ul. Gen. Kazimierza Bończy Załęskiego. Tym razem patrol wydziału ruchu drogowego, zatrzymał do kontroli 22-letniego kierowcę volkswagena passata. Badanie stanu trzeźwości młodego kierowcy wykazało, że miał on prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku 22-latek stracił prawo jazdy.

Niestety to nie wszystkie grzechy kierowców ujawnione podczas weekendu. 3 kwietnia 2022 roku, po godzinie 15.00, w Kunicach policjanci wydziału ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli 43-letniego kierującego peugeotem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna decyzją Starosty Opoczyńskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Tego samego dnia, o godz. 16.40 w Woli Zależnej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci 65-letni kierowca passata, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 22-letnim kierowcą audi. W tym przypadku, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że 65-letni kierowca Passata nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawy nieodpowiedzialnych kierowców zostaną skierowane pod ocenę sądu. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, zatrzymani mężczyźni muszą liczyć się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pod ocenę sądu trafią też przypadki kierowania bez uprawnień. W tym miejscu należy przypomnieć, że znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1.500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30.000 złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Analizując przypadki pijanych kierowców, można dojść do wniosku, że kara przewidziana przepisami prawa i tak wydaje się być najmniej dotkliwa. Jak pokazują przykłady z życia największą karą i niestety przy tym, dramatem wielu osób nie tylko pijanego kierowcy, jest świadomość, że przez nieodpowiedzialne zachowanie jednego człowieka cierpi wiele często niewinnych osób. Taka refleksja niestety przychodzi często za późno.

Pamiętajmy, policjanci nadal będą reagować na wszelkie próby złamania prawa i zasad bezpieczeństwa. Kontrole stanu trzeźwości, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego są codziennym elementem służby policjantów. Każdy kto popełni przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, musi liczyć się z poniesieniem odpowiedzialności

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.