Pocisk artyleryjski znaleziony w polu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Sezon prac polowych, to również wzmożone działania policyjnych pirotechników z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego opoczyńskiej policji. W ostatnim czasie mundurowi otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niebezpiecznego dla życia i zdrowia niewybuchu. Pamiętaj! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować.

Jak podkreślają policyjni pirotechnicy amunicja mimo, że przeleżała w ziemi wiele lat, nadal jest aktywna i niebezpieczna.

Policja często powiadamiana jest o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek” z czasów I czy II wojny światowej. Na takie nietypowe znaleziska trafiają rolnicy podczas prac polowych, pracownicy budowlani, grzybiarze czy inne osoby wykonujące np. prace związane z wykopami.

Tak tez było 30 marca 2022 roku, kiedy to do opoczyńskiej policji wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Jak ustalili policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, w Wąglanach, podczas prac polowych, został odnaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przetransportowany przez wyspecjalizowany do tego celu patrol saperski z tomaszowskiej jednostki wojskowej.

Pamiętaj! Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Każdy niewybuch stwarza olbrzymie zagrożenie. Nie wolno takich znalezisk dotykać, przenosić, kopać czy piłować. O takim znalezisku należy powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.