Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci z opoczyńskiej komendy uratowali życie 47-latkowi, który groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Informację o mężczyźnie, który deklaruje chęć odebrania sobie życia, dyżurny opoczyńskiej jednostki otrzymał 7 września 2020 roku o godzinie 23.35 od dyspozytora WCPR. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna, przebywa na przystanku PKP w Opocznie.

Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów. Łącznie na miejsce w trybie pilnym udały się trzy patrole opoczyńskiej policji. Mundurowi potwierdzili informację. Na peronie dworca zauważyli, jak się okazało nietrzeźwego 47 latka, który deklarował, że odbierze sobie życie. Policjanci przy mężczyźnie znaleźli list pożegnalny. Mundurowi nawiązali kontakt z mężczyzną, uspokajali go do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Dzięki reakcji zgłaszającego, który powiadomił służby ratunkowe o zdarzeniu i sprawnie przeprowadzonej interwencji, mężczyźnie nic się nie stało. 47-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy o tym aby nie pozostawać obojętnym w takiej sytuacjach. Pomimo tego, że w życiu społecznym problem samobójstw wciąż pozostaje tematem tabu nie należy lekceważyć informacji od osób, które w jakikolwiek sposób deklarują chęć odebrania sobie życia.

Nie ulegajmy stereotypom i uprzedzeniom wobec takiej osoby, nie wierzmy w jeden z popularnych mitów, dotyczący tego, że jeśli ktoś mówi o chęci odebrania sobie życia nie zrobi tego. Jak pokazują badania nie jest to prawdą.

Policja dziękuje osobie, która powiadomiła służby ratunkowe.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.