Raport PSP (14.07.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 6 do 12 lipca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Kolizja w Mniszkowie 07.07.2020 / foto: PSP Opoczno

W dniu 6 lipca:

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do otwarcia drzwi mieszkania na pierwszym piętrze na ul. M.C. Skłodowskiej, w którym z informacji sąsiadów starsza kobieta woła o pomoc. Strażacy otworzyli drzwi wejściowe kluczami przekazanymi przez sąsiadkę. Kobieta podczas sprzątania przewróciła się i upadła na łóżko. Wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego.
 • Zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Drzewica, Krzczonów zadysponowano do zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy przychodni lekarskiej w Jelni, który przyleciał po mężczyznę z podejrzeniem zawału.
 • Zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP Dzielna, Petrykozy, Kraszków zadysponowano do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Sielec gm. Opoczno. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano palącą się drewnianą szopę, w której znajdowało się drewno i węgiel. Podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję szopy.
 • Na ul. Lipowej w Opocznie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowy Opel Corsa/laweta Mercedes. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego oraz podwozie lawety. Uszkodzeniu również uległo nadwozie zaparkowanego na chodniku samochodu osobowego Ford Focus.
 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do otwarcia drzwi mieszkania na ul. M. Kopernika w Opocznie, w którym znajduje się starsza kobieta. Strażacy do mieszkania dostali się przez uchylone okno. Po wejściu do mieszkania zastano leżącą przytomną kobietę w przejściu pomiędzy kuchnią a pokojem. Na miejsce wezwano ZRM.


W dniu 7 lipca:

 • W Mniszkowie na DK12 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych VW New Beetle – Renault Megane. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Błogie, Mniszków. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów jeden z samochodów zastano poza drogą w rowie, natomiast drugi częściowo znajdował się na jezdni. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach, udzielili kpp osobom poszkodowanym oraz uprzątnęli jezdnie z pozostałości po kolizji. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Renault Megane oraz lewy bok VW New Beetle.
 • OSP Zarzęcin usuwało gniazdo os, które znajdowało się w podbitce dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Zarzęcin.

W dniu 8 lipca:

 • Na Drodze Krajowej nr12 w miejscowości Mroczków Gościnny doszło do wypadku drogowego, w którym brały udział 2 samochody osobowe Audi A4 – Chevrolet Captiva. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Dzielna, Kraszków. Po dojeździe na miejsce zastępów zastano samochód Audi A4 w rowie, natomiast Chevrolet Captiva znajdował się na drodze. Osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza nimi i nie potrzebowały kpp. Strażacy odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnię po kolizji drogowej. Uszkodzeniu podczas zderzenia w obu samochodach uległy przody karoserii.


W dniu 9 lipca:

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do zgłoszenia które dotyczyło podpalenia suchych liści i trawy przed bramą jednej z posesji w Opocznie na ul. Skalnej. Po dojeździe na miejsce zastano ugaszony pożar przez osoby postronne.

W dniu 10 lipca:

 • Na ul. Inowłodzkiej w Opocznie doszło do dachowania samochodu osobowego Corolla Verso z przyczepką. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zastano samochód wraz z przyczepką w rowie. Dwie osoby, które podróżowały pojazdem znajdowały się poza pojazdem. Strażacy udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnęli jezdnię po zdarzeniu. Uszkodzeniu uległo nadwozie samochodu.


W dniu 11 lipca:

 • Zastęp PSP oraz OSP Żarnów zadysponowano do usunięcia zwisającego konaru drzewa nad DW 746 w miejscowości Bronów.
 • Na ul. Janasa w Opocznie doszło do pożaru w mieszkania na poddaszu kamienicy. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno. Po dojeździe pierwszych zastępów zastano zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Z relacji świadków w mieszkaniu znajdowała się jedna osoba. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania, ewakuowali osobę poszkodowaną i udzielili jej kpp, podali jeden prąd wody w natarciu na palący się garnek z potrawą oraz oddymili pomieszczenie. W wyniku pożaru spaleniu uległ garnek z potrawą oraz częściowo okopceniu uległo wyposażenie mieszkania.


W dniu 12 lipca:

 • Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie dotyczące topiącego się mężczyzny w zbiorniku wodnym w Opocznie na ul. Wałowej. Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP oraz OSP Opoczno. W chwili dojazdu osoba poszkodowana znajdowała się na brzegu. Została wyciągnięta przez osoby postronne. Strażacy udzielili kpp mężczyźnie, następnie po przyjeździe ZRM przekazali osobę poszkodowaną pod ich opiekę.

 

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Żarnów, Mniszków, Opoczno ul. Kolberga; ul. Kuligowska, Topolice, Mroczków Gościnny, Zarzęcin.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.