Na podwójnym gazie z Sulejowa do Opoczna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pięć tysięcy grzywny – to kara jaka otrzymał 28 letni obywatel Ukrainy, który trasę z Sulejowa do Opoczna pokonał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę w centrum Opoczna zatrzymali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy ścigali 28 latka od Sulejowa.

Funkcjonariusze Kompanii I OPP w Łodzi, w dniu 12 lipca 2020 roku, pełnili służbę w Sulejowie. Otrzymali informację, że w kierunku Opoczna porusza się samochód osobowy marki Citroen C8, którego kierowca nie trzyma toru jazdy, zjeżdża na przeciwległy pas drogowy. Istniało podejrzenie, że albo kierowca źle się poczuł albo jest nietrzeźwy.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia udali się w pościg za kierującym citroenem. Kiedy dojechali do Opoczna o godzinie 11.25, na ulicy Piotrkowskiej zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Okazało się, że kierującym citroenem jest 28 letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości 28 latka, wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód którym się poruszał został odholowany. Finalnie sprawa trafiła do opoczyńskiego sadu, którego decyzją, na 28 latka nałożono kary w postaci:czteromiesięcznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.