Raport PSP (07.07.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 29 czerwca do 5 lipca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Potrącenie rowerzysty w Wójcinie / foto: PSP Opoczno

W dniu 29 czerwca:

 • Zastęp OSP Poświętne zadysponowano do wypompowania wody z zalanej piwnicy budynku gospodarczego na ul. Głównej w Poświętnem.
 • Zastęp OSP Zarzęcin zadysponowano do usunięcia powalonego drzewa blokującego drogę dojazdową do działek w miejscowości Zarzęcin.

W dniu 30 czerwca:

 • Zastęp PSP oraz OSP Petrykozy zadysponowano do usunięcia złamanego konaru drzewa zwisającego nad drogą gminną w Sędowie.
 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do miejscowości Dęborzeczka, gdzie na Drodze Wojewódzkiej 726 doszło do dachowania samochodu osobowego Renault Laguna. W chwili dojazdu zastępów zastano samochód poza drogą na dachu w rowie. Samochodem podróżowały 2 osoby. Jedna osoba doznała urazu dłoni oraz stłuczenia twarzy, druga natomiast odmówiła udzielenia kpp. Strażacy odłączyli akumulator oraz przekazali osobę poszkodowaną Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zniszczeniu uległo nadwozie samochodu.
 • W Dzielnej na DK 12 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego VW Touran z samochodem dostawczym Iveco Daily. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno . Strażacy po dojeździe na miejsce odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji drogowej. W skutek najechania samochodu dostawczego na tył samochodu osobowego uszkodzeniu uległ przód Iveco Daily oraz tył VW Tourana.
 • Zastęp OSP Drzewica zadysponowano do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w blaszanym garażu w miejscowości Zakościele.

W dniu 1 lipca:

 • W dniu 1 lipca br. w godzinach wieczornych do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Opocznie wpłynęła informacja, o kobiecie która zaginęła w wodzie zbiornika w Miedznej Murowanej. Kobieta prawdopodobnie pływała na dmuchanym materacu. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki PSP oraz OSP z pobliskich miejscowości, a także wezwano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego „ Piotrków” zastęp z Bełchatowa oraz zastęp SRW z KM PSP Piotrków Trybunalski, który posiada specjalistyczny sonar do poszukiwań podwodnych. Poszukiwania na zbiorniku prowadzone były przez ratowników w łodziach w okolicach wskazanych przez świadków jak również poprzez sprawdzanie nadbrzeży. W trakcie poszukiwań strażacy odnaleźli przy brzegu zbiornika materac, na którym pływała poszukiwana. Niestety kobiety nie znaleziono. Z uwagi na trudne warunki (pora nocna) oraz duży obszar poszukiwań działania poszukiwawcze przerwano około godziny 100 w nocy.

W dniu 2 lipca:

 • W godzinach porannych wznowiono działania poszukiwawcze kobiety, która w dniu 1 lipca zaginęła na zbiorniku wodnym w Miedznej Murowanej. Na miejscu działało kilka zastępów PSP oraz OSP wraz ze specjalistyczną grupą ratownictwa wodno-nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego. Około godziny 1000 strażacy zlokalizowali osobę poszukiwaną. Niestety stwierdzono brak funkcji życiowych.
 • Po ulewnych deszczach jakie przeszły w tym dniu nad Opocznem i okolicznymi miejscowościami strażacy PSP oraz OSP kilkukrotnie wyjeżdżali do wypompowywania wody z zalanych piwnic budynków mieszkalnych na ul. Piotrkowskiej, usuwania powalonych drzew oraz do rozlewisk wody w obniżeniach dróg m.in. pod wiaduktem kolejowym na ul. Piotrkowskiej.

W dniu 3 lipca:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Inowłodzkiej z ul. Św. Marka w Opocznie. Strażacy po dojeździe na miejsce odłączyli akumulatory w samochodach oraz uprzątnęli jezdnie z pozostałości po kolizji. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ prawy bok samochodu Skoda Superb oraz lewy przód samochodu Toyota Corolla.
 • Do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Opocznie wpłynęło zgłoszenie dotyczące osoby unoszącej się na rzece Drzewiczce na. Ul Mostowej w Drzewicy. Na miejsce od razu zadysponowano 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Drzewica, Krzczonów. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży zastano osobę poszkodowaną leżącą twarzą w dół w odległości ok. 3 m od rozlewiska rzeki. Strażacy po dotarciu do osoby, od razu ewakuowali ją na brzeg i przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych osobie poszkodowanej.

W dniu 5 lipca:

 • W Wójcinie na DK 74 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy Audi A6. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Wójcin. W chwili dojazdu na miejsce zastano rowerzystę leżącego na środku jezdni z obrażeniami głowy oraz lewej kończyny dolnej. Osoby podróżujące autem nie poniosły żadnych obrażeń. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Strażacy udzielili kpp poszkodowanemu mężczyźnie oraz zabezpieczyli lądowanie i start śmigłowca LPR.
 • W Radoni na DK 12 doszło do wypadku z udziałem dwóch motocykli oraz samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Mniszków i Błogie. Do przyjazdu zastępów, pierwszej pomocy najbardziej poszkodowanemu motocykliście udzielali pozostali kierowcy. Na miejsce zdarzenia przybył ZRM oraz śmigłowiec LPR. Niestety prowadzone przez ratowników czynności nie przywróciły funkcji życiowych. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 22 – letniego mężczyzny. Drugi motocyklista nie doznał większych obrażeń.


Śmiertelny wypadek motocyklisty w Radonii / foto: PSP Opoczno

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Białaczów, Brzustówek, Gapinin, Kozenin, Mniszków, Ostrów, Sędów, Wąglany.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.