Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (21.04.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 14 do 19 kwietnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


W dniu 14 kwietnia:

 • Zastęp PSP oraz OSP Kamień zostały zadysponowane do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Kamień. Do pożaru poszycia leśnego doszło również w Bielowicach do działań wysłano zastęp PSP oraz OSP Wygnanów, Dzielna.
 • Strażacy z PSP przeprowadzili kontrolę namiotów przy szpitalu powiatowym.
 • Przy drodze do Kolonii Wygnanów paliła się sucha trawa. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Wygnanów.

W dniu 15 kwietnia:

 • Do pożaru poszycia leśnego doszło między miejscowościami Parczów – Petrykozy. Do działań skierowano zastęp PSP oraz 5 zastępów OSP. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali sześć prądów wody w natarciu. Spaleniu uległo ok. 1,1 ha poszycia leśnego.
 • W Drzewicy na ul. Kolejowej na jednej z posesji doszło do pożaru gospodarczego (drewnianej szopy). Na miejscu działał zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Drzewica. Spaleniu uległa drewniana szopa oraz znajdujące się w niej drewno.
 • W miejscowości Zameczek paliły się trawy na nieużytkach rolnych. Działania gaśnicze prowadził zastęp PSP oraz OSP Wygnanów.

W dniu 16 kwietnia:

 • Zastęp PSP zadysponowano na ul. Inowłodzką w celu ugaszenia pożaru stosu gałęzi przy DW 726. OSP Petrykozy zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w Petrykozach. Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Petrykozy, Parczówek zadysponowano do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Parczówek. Na ul. Kuligowskiej w Opocznie paliły się trawy w pobliżu dworca kolejowego, na miejscu działały 2 zastępy PSP. W Paradyżu na ul. Topolowej w pobliżu lasu paliły się pozostałości roślinne w działaniach brał udział zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP Paradyż, Wójcin. Trawy paliły się również w Zakrzowie gm. Białaczów, na miejscu działał zastęp OSP Petrykozy. OSP Paradyż gasiło pożar traw przy DK 74 w miejscowości Feliksów.
 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Poświętne zadysponowano do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Stefanów gm. Poświętne.

W dniu 17 kwietnia:

 • W Opocznie na ul. Staromiejskiej doszło do kolizji 2 samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP. Podczas zderzenia zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego Renault Megane oraz przód samochodu Dacia Duster.
 • W miejscowości Feliksów przy DK 74 paliła się trawa w rowie, na miejsce zadysponowano OSP Paradyż. Pożar poszycia leśnego miał miejsce w Straszowej Woli, do działań zadysponowano zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP (Żarnów, Topolice, Chełsty). W miejscowości Buczek gm. Poświętne paliły się trawy przy drodze, na miejsce zadysponowano zastęp PSP. W Giełzowie oraz w Idzikowicach gm. Drzewica paliły się trawy. Na miejscu działały zastęp PSP oraz OSP Kruszewiec, OSP Radzice Duże.
 • W Kuraszkowie gm. Białaczów na jezdni na odcinku ok.300 m znajdowała się plama substancji ropopochodnej. Na miejscu działa zastęp PSP oraz zastęp OSP Petrykozy.

W dniu 18 kwietnia:

 • Do pożarów traw na nieużytkach rolnych w tym dniu doszło w miejscowościach Opoczno ul. Powstańców Wielkopolskich oraz ul. Mokrej, w Giełzowie gm. Drzewica, w Petrykozach. Do działań dysponowano zastęp PSP oraz zastępy OSP z terenów gmin, w których występowały pożary.
 • W Budkowie gm. Żarnów doszło do pożaru sadzy w kominie w drewnianym domu. Zadysponowano 2 zastępy PSP oraz OSP Paradyż i Żarnów. Strażacy wygasili piec, ugasili palące się sadze, przewietrzyli pomieszczenia oraz wykonali pomiar miernikiem wielogazowym. Uratowano mienie w wysokości 300 tys. zł.

W dniu 19 kwietnia:

 • Na nieużytkach rolnych w miejscowości Zarzęcin Mały gm. Mniszków doszło do pożaru traw. Na miejscu działały 2 zastępy OSP Zarzęcin.
 • Do pożaru poszycia leśnego doszło w miejscowości Brzustowiec. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 3 zastępy OSP Drzewica, Krzczonów.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.