Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (7.04.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 30 marca do 5 kwietnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 30 marca:

 • W Drzewicy na ul. Kolejowej do kolizji samochodu osobowego marki MG ZS. Kierujący pojazdem w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu wypadł z drogi. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce zastano przewrócony samochód osobowy na torach. Kierowca w wyniku zdarzenia został lekko ranny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz uprzątnęli miejsce zdarzenia.
 • W Wójcinie na DK 74 samochód ciężarowy DAF wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Wójcin, Paradyż. Na miejscu strażacy odłączyli akumulator w samochodzie, udzielili kpp poszkodowanemu oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po zdarzeniu.

W dniu 31 marca:

 • Do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Toyota Corolla doszło na DW 13 w miejscowości Kamień. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Kamień. Po dojeździe pierwszego zastępu samochód osobowy znajdował się poza drogą na dachu w rowie. Jedna osoba została ranna.

W dniu 1 kwietnia:

 • • Zastęp PSP zadysponowano do pożaru traw w Brzustówku.
 • • W Prucheńsku Małym gm. Mniszków na polu paliły się pozostałości roślinne. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Błogie, Zarzęcin.

W dniu 3 kwietnia

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do zgłoszenia dotyczącego rozszczelnienia butli gazowej propan-butan oraz zadymienia w piwnicy budynku mieszkalnego w Opocznie na ul. Mieszka I. Po dojeździe na miejsce zastano zadymienie w piwnicy. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, monitorowanie strefy za pomocą miernika wielogazowego, zakręcenie butli z gazem, schłodzenie butli oraz przewietrzenie pomieszczeń. Spaleniu uległa szafka kuchenna, rurki doprowadzające wodę. Uszkodzeniu uległa również butla.
 • W Sołku gm. Opoczno doszło do pożaru traw w pobliżu lasu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Wygnanów. W celu ugaszenia pożaru podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się trawę. Spaleniu uległo ok. 2 ha nieużytków, a prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia.

W dniu 4 kwietnia:

 • W Opocznie na ul. S. Kowalskiego w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno. W chwili przybycia zastępów PSP zastano dwie osoby w oknie na pierwszym piętrze, z okna wydobywał się dym. Na miejsce wezwano również pogotowie energetyczne. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali dwie osoby (kobietę w ciąży oraz dziecko), a także zwierzęta , udzielili kpp osobom poszkodowanym, podali jeden prąd wody w natarciu do zadymionej piwnicy i ugaszenie palących się śmieci przy wyczystce komina, oddymili pomieszczenia oraz przeprowadzili pomiar miernikiem wielogazowym. W wyniku zatrucia się dymem chłopca przewieziono do szpitala. Straty wyniosły 2 tysiące, natomiast uratowano mienie warte 100 tys. zł.
 • Do pożaru sadzy w komie doszło również w tym dniu w miejscowości Bukowiec nad Pilicą. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Zarzęcin, Bukowiec nad Pilicą. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wygaszenie pieca, ugaszenie palących się sadzy, przewietrzenie pomieszczeń oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym. Uratowano mienie warte 200 tys. zł.
 • Trzykrotnie w tym dniu strażacy jednostki PSP oraz jednostek OSP (Wąglany, Zarzęcin, Błogie, Paradyż, Żarnów) wyjeżdżali do pożarów traw do których doszło w miejscowościach Ostrów, Zarzęcin, Budków.

W dniu 5 kwietnia:

 • W Sławnie na ul. T. Chachulskiego, w Petrykozach, w Brzustowcu oraz w Wólce Karwickiej w tym dniu doszło do pożarów traw na nieużytkach rolnych. Do działań były dysponowane jednostki OSP Petrykozy, Sławno, Krzczonów, Drzewica, a także jednostka PSP.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.