Obywatelskie zgłoszenie wyeliminowało z drogi pijanego kierowcę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kierującego na „podwójnym gazie”.

Zgłaszający zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę ciężarowej scanii z naczepą, który jechał całą szerokością drogi. Mężczyzna o swoich obawach powiadomił policjantów. Dzięki temu 47-letni kierowca, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie został zatrzymany. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

1 kwietnia 2020 roku, o godzinie 21.30 opoczyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani na drogę krajową nr 74, gdzie według zgłoszenia innego kierowcy, od Sulejowa w kierunku Kielc samochodem ciężarowym z naczepą, przemieszczał się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast pojechali we wskazany rejon. W miejscowości Sielec, na drodze krajowej nr 74, zatrzymali wskazaną w zgłoszeniu scanię z naczepą. Po wylegitymowaniu kierującego oraz przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, iż zgłaszający miał rację.

47-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci, kierowca ciężarówki w stanie nietrzeźwości przemieszczał się przez dwa powiaty, poruszając się drogami krajowymi, na których natężenie ruchu zawsze jest zwiększone. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Samochód ciężarowy został przekazany wskazanemu przez właściciela firmy transportowej innemu kierowcy.

Policjanci bardzo dziękują kierowcy, który powiadomił policję o swoich przypuszczeniach. Dzięki tak odpowiedzialnej reakcji udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierującego, który realnie zagrażał innym uczestnikom ruchu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.