Kolejne złamanie kwarantanny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Z karą grzywny musi się liczyć 31 letni mieszkaniec gminy Żarnów, który złamał obowiązek pozostania w domu, pomimo objęcia go kwarantanną.

Opoczyńscy policjanci każdego dnia przeprowadzają kontrole osób, które decyzją służb sanitarnych zostały zobligowane do pozostania w domu w ramach dwutygodniowej kwarantanny. Przypomnijmy, ze kwarantanną` objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

1 kwietnia 2020 roku w ramach takiej kontroli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Paradyżu, pojechali skontrolować jednego z mieszkańców gminy Żarnów. Niestety policjanci nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania. Jak się okazało, 31 latek rowerem pojechał na działkę budowalną, aby pozamykać okna w nowo budowanym domu.

Policjanci wytłumaczyli mężczyźnie, że takim zachowaniem naraża się na odpowiedzialność w związku ze złamaniem obowiązujących w tej materii przepisów. Przypomnieli mu także zasady jakie obowiązują w czasie kwarantanny. Teraz w sprawie nieprzestrzegania kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem.

Dodatkowo zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zobowiązani są do poinformowania o zaistniałej sytuacji służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.