Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyński policjant będąc poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 56 latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja i spostrzegawczość opoczyńskiego policjanta zakończyła niebezpieczną podróż 58 letniego kierowcy audi 80. Sytuacja rozegrała się 15 marca 2020 roku około godziny 15.00 w miejscowości Mroczków Gościnny w powiecie opoczyńskim.

Policjant, Wydziału Prewencji, Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, który był po służbie jadąc drogą krajową nr 12 zauważył, że jadące przed nim audi 80 porusza się środkiem drogi, kierowcy było trudno utrzymać prawidłowy tor jazdy. Już wtedy mundurowy przypuszczał, że albo kierujący zasłabł i potrzebuje pomocy albo jest nietrzeźwy.

Opoczyński policjant jechał za audi, próbował zajechać mu drogę tak aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Kierujący audi w pewnym momencie zjechał na pobliski parking, zatrzymał pojazd i próbował z niego uciec. Oczywiście plany pokrzyżował 58 latkowi policjant, który odebrał mu kluczyki i wezwał na miejsce patrol policji. Okazało się, że kierowca audi ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.