Przywłaszczyły z kont oszczędnościowych klientów kilka milionów złotych. Usłyszały zarzuty

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobiety usłyszały prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa przywłaszczenia przez trzy pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych kilku milionów złotych, na światło dzienne wyszła po wewnętrznej kontroli jaką instytucja finansowa przeprowadziła w swojej opoczyńskiej placówce. Po wykryciu nieprawidłowości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zostały powiadomione organy ścigania. Wówczas do pracy wkroczyli opoczyńscy policjanci. Mundurowi pod nadzorem prokuratora, wspólnie z przedstawicielami instytucji skrupulatnie zbierali i analizowali dowody.

Okazało się, że trzy kobiety w wieku 35, 37 i 48 lat przez około trzy lata, dokonywały szeregu nieuprawnionych transakcji finansowych, przywłaszczając sobie pieniądze z kont i lokat oszczędnościowych klientów instytucji. Suma przywłaszczonych pieniędzy sięga kilku milionów złotych.

Zebrane w sprawie dowody ma chwilę obecną pozwoliły na zatrzymanie 17 lutego 2020 roku, trzech pracownic instytucji, które usłyszały już prokuratorskie zarzuty. Decyzją opoczyńskiego sądu każda z zatrzymanych kobiet trafiła na trzy miesiące do aresztu. Obecnie trwa ustalanie składników majątków zatrzymanych kobiet. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.