Pożar samochodu, wypadki drogowe. Raport PSP (16.02.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 10 do 16 lutego 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 10 lutego:

  • W związku z silnym wiatrem w tym dniu strażacy kilka razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z połamanymi drzewami, a także z naderwanymi dachami.
  • Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Stużno gm. Opoczno. Na łuku drogi w związku z niezachowaniem zasad bezpieczeństwa motocykl Kawasaki zderzył się z samochodem dostawczym marki Opel Mevano. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Petrykozy. Strażacy udzielili kpp kierowcy motocykla.

W dniu 11 lutego:

  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul E. Biernackiego w Opocznie do palącego się samochodu osobowego marki BMW. W chwili dojazdu zastępów zastano pożar komory silnika. Strażacy w celu ugaszenia pożaru podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się komorę silnika, odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór zbiornika LPG. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

W dniu 12 lutego:

  • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do miejscowości Kraśnica w celu ugaszenia pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym . Zadaniem strażaków było wygaszenie pieca, ugaszenia palących się sadzy, przewietrzenie pomieszczenia kotłowni oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 15 lutego:

  • W miejscowości Feliksów na DK 74 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford Fiesta z ciągnikiem rolniczym. W wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu samochód osobowy wjechał w tył przyczepy rolniczej. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Paradyż, Wójcin. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator , oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po zdarzeniu.
  • W Opocznie na ul. Drzymały doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.