Raport PSP (13.01.2020)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 6 do 12 stycznia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 6 stycznia:

 • W miejscowości Radwan gm. Białaczów w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Wąglany i Radwan). Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili piec, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.

W dniu 7 stycznia:

 • Trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP (Kraśnica, Kruszewiec i Wygnanów) zostały zadysponowane do Wymysłowa gm. Opoczno, gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W chwili pożaru nikt nie przebywał w domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się elementów budynku oraz rozbiórce spalonej konstrukcji dachu i drewnianego stropu.

W dniu 8 stycznia:

 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do Kamienia gm. Sławno w celu otwarcia drzwi do mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że znajduje się tam mężczyzna. Pomimo podjęcia próby reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
 • W Opocznie przy ul. Stanisława Moniuszki doszło do pożaru śmieci w kontenerze. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP.
 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Paradyż został zadysponowany do pożaru sadzy w kominie w Stawowicach gm. Paradyż.

W dniu 9 stycznia:

 • Zastęp OSP Mniszków został zadysponowany do Grabowa gm. Mniszków gdzie na drodze znajdowało się powalone drzewo blokując jeden pas ruchu.
 • W Opocznie na ulicy M. Kopernika doszło do zadymienia pomieszczeń w budynku, spowodowane przypaleniem potrawy w garnku. Do działań zadysponowano trzy zastępy PSP, których zadaniem było zlokalizowanie źródła zadymienia, przewietrzeniu pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 10 stycznia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia pojemnika na śmieci w Opocznie na ul. gen. Kazimierza Bończy- Załęskiego.
 • W Zakościelu gm. Drzewica zastęp PSP oraz OSP Drzewica zostały zadysponowane do ściągnięcia kota z drzewa.
 • W Skroninie gm. Białaczów doszło zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Po przebadaniu przez ZRM kierowca motoroweru został zabrany do szpitala. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz zastęp OSP Petrykozy, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów oraz uprzątnięcie jezdni.

W dniu 11 stycznia:

 • Dwa zastępy PSP brały udział w gaszeniu pożaru samochodu osobowego na ulicy Curie- Skłodowskiej w Opocznie. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się samochodu Opel Astra oraz podanie prądu wody w obronie na stojący obok samochód BMW, który również uległ częściowemu opaleniu.
 • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w Werówce gm. Drzewica. Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili piec, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.
 • OSP Petrykozy brały udział w wypompowaniu wody z budynku mieszkalnego w Petrykozach gm. Białaczów. Do zdarzenia doszło w wyniku uszkodzenia silnika przepompowni. Strażacy z zalanej piwnicy wypompowali ok. 9m3 wody.
 • Zastęp OSP Mniszków został zadysponowany do Grabowa gm. Mniszków gdzie na drodze znajdowało się powalone drzewo blokując jeden pas ruchu.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.