Zatrzymani w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem 31 letniego mieszkańca Opoczna.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił także na postawienie zarzutów dwóm kolejnym osobom, w tym nieletniemu - podejrzanym o pomocnictwo w zbrodni. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec dwojga dorosłych zatrzymanych tymczasowy areszt. Nieletni będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Do czasu rozprawy osadzony zostanie schronisku dla nieletnich. 44 letni podejrzany o zabójstwo wcześniej był wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa w tym m. in spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Opoczyńscy policjanci w niecałą dobę od zgłoszenia śmiertelnego ugodzenia nożem ustalili i zatrzymali podejrzanych. Dramatyczne sceny rozegrały się 7 stycznia 2020 roku,  około godziny 19.30 na jednej z ulic w Opocznie. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, która zakończyła się ugodzeniem nożem 31-latka. Sprawcy odjechali z miejsca zbrodni samochodem, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku. Służby ratunkowe chwilę po zdarzeniu powiadomił znajomy ofiary. Niestety pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w opoczyńskim szpitalu. Analizą sprawy zajęli się kryminalni z opoczyńskiej policji. Skrupulatnie kompletowali materiał dowodowy, który z każdą chwilą przybliżał ich do rozwikłania okoliczności zbrodni. Docierali do świadków i zaczęli wiązać ofiarę z trojgiem mieszkańców Opoczna. Mozolna praca policjantów przyniosła efekty.

Już w niecałą dobę od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o udział w zabójstwie. Okazali się nimi 44-letni mężczyzna, jego 34-letnia konkubina oraz 15-letni kuzyn sprawcy. Wszyscy usłyszeli zarzuty. 44-letni mieszkaniec Opoczna usłyszał zarzut zabójstwa, 34-latka oraz 15-latek zostali oskarżeni o pomocnictwo w zbrodni. Sprawcy grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.