Odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Swoją ofiarę napastnicy zaatakowali 14 grudnia 2019 roku, w jego miejscu zamieszkania na podwórku. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, dwaj sprawcy przyjechali do mieszkającej w gminie Drzewica rodziny, aby bliscy mieszkającej tam młodej kobiety nakłonili ją do ponownego spotykania się z jednym z nieproszonych gości.

Sytuację zauważył gospodarz posesji, który próbował wyprosić ich ze swojego podwórka. Niestety mężczyźni byli agresywnie nastawieni do gospodarza. Zaatakowali 37-latka, uderzali go po całym ciele, po czym zażądali aby pokrzywdzony dał im 50 złotych. Mężczyzna nie miał przy sobie ani pieniędzy ani telefonu, by zadzwonić po pomoc. Udało mu się wyrwać napastnikom i pobiec do pobliskiej posesji, w której jak się okazało miesza funkcjonariusz policji.

Na szczęście policjant był tego dnia w domu i widząc co się dzieje wezwał na miejsce patrol. W tym czasie napastnicy uciekli z miejsca. Jednak nie długo cieszyli się wolnością. Policjanci zebrali niezbędne informacje w sprawie i już kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali sprawców usiłowania rozboju.

Okazało się, że to dwaj 25-latkowie. Mieszkańcy gminy Drzewica. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Decyzją opoczyńskiego sadu napastnicy zostali tymczasowo aresztowani. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.