Fałszywe masażystki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Naciągacze nie mają najmniejszych skrupułów, by okraść starsze osoby, które często w taki sposób tracą wszystkie oszczędności. Niestety pomimo wielu ostrzeżeń, kampanii informacyjnych osoby w podeszłym wieku wciąż padają ofiarami oszustów.

Przestępcy działają w biały dzień, ich metody nie są bardzo wyszukane ale niestety jak się okazuje skuteczne. Ostatnio oszustki aby okraść kobietę udawały pracownice służby zdrowia i masowały jej kręgosłup.
Oczywiście przestępcy aby okraść swoje ofiary wymyślają wiele legend. Podają się za pracowników różnych instytucji, począwszy od tych pomocowych, poprzez pracowników spółdzielni mieszkaniowych, skończywszy na służbie zdrowia, a nawet policji.

Ponownie prosimy o zachowanie ostrożności w kontaktach osobami nieznajomymi, pukającymi do naszych mieszkań, zaczepiających nas na ulicy.

Przekażmy te informację bliskim lub sąsiadom, zwłaszcza osobom starszym mieszkającym samotnie, aby nie wpuszczali do domu osób nieznanych, oferujących różne usługi czy produkty.

A już z cała pewnością nie należy nikomu pod żadnym pozorem przekazywać pieniędzy.

 

Przypominamy!

Policja nie pobiera żadnych opłat na poczet zadośćuczynień wobec sprawców zdarzeń drogowych itp.

Podobnie inne instytucje np. MOPS, ZUS, ZOZ oraz wszelkie inne urzędy na co dzień świadczące pomoc nigdy nie potrzebują do weryfikacji danych podopiecznego z odcinków rent, emerytur.

Pracownicy tych instytucji nie chodzą po domach z ofertami handlowymi, czy jak w ostatnim przypadku masaży zdrowotnych.

Bądźmy rozsądni i czujni. Jeśli ktoś taki pojawi się przed naszym mieszkaniem i będzie namawiał na skorzystanie z oferowanej „usługi”, zawsze możecie Państwo zadzwonić pod numer 112 i poprosić o interwencję policji.

Podobnie należy zrobić jeśli na nasz telefon zdzwoni „rzekomy wnuczek” z prośbą o przekazanie pieniędzy i poda przy tym legendę dotyczącą rzekomego zdarzenia drogowego i opłat z tym związanych, bardzo prosimy o natychmiastowy kontakt z policją pod numerem 122. Pamiętajmy sprawcy w tym przypadku działają na naszych emocjach. Jeśli chcemy się upewnić czy naszym bliskim nic się nie stało, najlepiej jest zwyczajnie zadzwonić do członków rodziny i porozmawiać.

Każdą taką informację należy sprawdzić.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.