Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjant z Komendy Powiatowej w Opocznie w czasie wolnym od służby był świadkiem dyskusji uczestników zdarzenia drogowego, w trakcie słownej przepychanki pomiędzy jej uczestnikami funkcjonariusz uniemożliwił sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia, który jak się okazało miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

30 listopada około godziny 16:30 policjant w czasie wolnym od służby zauważył jak kierujący z dwóch pojazdów stojących na światłach awaryjnych prowadzą burzliwą dyskusję. Gdy podszedł bliżej, aby sprawdzić co się stało, okazało się, że jest to efekt kolizji drogowej w miejscowości Parczówek. Kierujący oplem corsą podczas wymijania prawidłowo jadącego opla insygnia, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok wspomnianego pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jeden z mężczyzn mówił bełkotliwie i chwiał się na nogach. W pewnym momencie próbował wsiąść do samochodu twierdząc, że odjeżdża. Policjant na co dzień pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego natychmiast uniemożliwił kierującemu wejście do pojazdu, zabrał kluczyki i zamknął samochód. Dodatkowo powiadomił dyżurnego, że prawdopodobnie sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Przypuszczenia policjanta szybko się potwierdziły.

Okazało się, że 58 latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Musi liczyć się również z konsekwencjami za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.