Wypadki, pożary aut. Raport PSP (28.10.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 21 października do 27 października 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

 

W dniu 21 października:

  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zostały zadysponowane do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych marki MAN TGM oraz SCANIA. Wypadek miał miejsce na DK 74 w miejscowości Grębenice. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastali jeden samochód na jezdni natomiast drugi znajdował się poza nią na polu. Jedna osoba znajdowała się pod opieką ZRM. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w samochodach oraz uprzątnięcie jezdni. Uszkodzeniu uległa kabina samochodu MAN natomiast w samochodzie SCANIA został uszkodzony przód auta.
  • Tego samego dnia doszło do kolejnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych marki HYUNDAI TUSCON oraz KIA CEED. Zdarzenie miało miejsce na DK 12 w miejscowości Prymusowa Wola. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP oraz OSP Przymusowa Wola. Po przybyciu na miejsce zastępu OSP jeden pojazd znajdował się na drodze z kolei drugi w przydrożnym rowie. Jedna osoba potrzebowała pomocy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w samochodach, udzielili kpp osobie poszkodowanej oraz wykonali dostęp oraz wydostali osobę poszkodowaną, zabezpieczyli lądowanie śmigłowca LPR, uprzątnęli jezdnię. Zniszczeniu uległo nadwozie samochodu Kia Ceed oraz przód samochodu Hyundai.
  • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do niecodziennego zdarzenia, które dotyczyło 11 letniego chłopca znajdującego się na rusztowaniu na wysokości 2 piętra grożącego, że skoczy w dół. Strażacy w tej sytuacji podjęli decyzję o rozłożeniu skokochronu oraz zadysponowali ZRM. Na całe szczęście strażakom w porę udało się chwycić chłopca i wprowadzić do mieszkania. Chłopiec został przekazany pod opiekę ZRM.

W dniu 22 października:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia palącego się kontenera ze śmieciami obok cmentarza w Opocznie na ul. Granicznej.

W dniu 24 października:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego na DW 746 w miejscowości Żarnów na ul. Koneckiej. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano samochód osobowy marki Toyota Yaris częściowo na jezdni natomiast samochód ciężarowy Volvo znajdował się poza jezdnią. W tym zdarzeniu zostały poszkodowane dwie osoby, które przetransportowano do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w samochodzie osobowym oraz uprzątnęli jezdnię po zdarzeniu. W skutek zderzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego oraz przód samochodu ciężarowego.
  • Zastęp PSP został zadysponowany do wyciągnięcia kota ze studzienki ciepłowniczej.
  • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kruszewiec zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na DW 726 w Kruszewcu-Kolonii. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dwa auta Fiat Seicento oraz Mercedes A na drodze. Jedna osoba w tym zdarzeniu została poszkodowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory oraz udzielili kpp osobie poszkodowanej. Uszkodzeniu uległ prawy przód i bok samochodu osobowego Fiat Seicento oraz prawy tył samochodu Mercedes A klasa.

W dniu 25 października:

  • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. M.C. Skłodowskiej w Opocznie, gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego marki VW Passat. W chwili przybycia zastępu zastano ugaszony pożar w kabinie samochodu, który ugasili funkcjonariusze policji przy pomocy gaśnic.
  • Do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w miejscowości Brzustowiec zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Drzewica, Brzustowiec). Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia wygasili piec, ugaili sadze w kominie, przewietrzyli pomieszczenie kotłowni oraz wykonali pomiar miernikiem wielogazowym.

W dniu 27 października:

  • Do pożaru samochodu dostawczego Citroen Jumper w miejscowości Kamilówka w gm. Sławno zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Mniszków, Prymusowa Wola). W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano pożar całego nadwozia samochodu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd wody w natarciu na palące się auto oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po pożarze. Spaleniu uległo całe nadwozie samochodu dostawczego Citroen Jumper.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.