Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem na konto bankowe. Mężczyzna trzykrotnie posłużył się znalezioną kartą płatniczą. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego opoczyńskiej policji ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia i kradzieże z włamaniem.

W sierpniu 2019 roku sprawca przywłaszczył sobie znalezioną kartę płatniczą i za jej pomocą trzykrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy w sklepach.

Pokrzywdzony powiadomił policję, kiedy zorientował się, że ktoś posłużył się jego kartą. Funkcjonariusze zbierali wszelkie dowody w tej sprawie, aby ustalić tożsamość sprawcy. Dzięki wnikliwej analizie informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o te czyny. To 53-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie mienia i kradzieże z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia sią nią przez osoby nieuprawnione, należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Utracone dokumenty warto zastrzec.

Więcej informacji uzyskamy na stronie:

https://dokumentyzastrzezone.pl/zastrzeganie-dokumentow/

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.