Sprzedawał fałszywe monety kolekcjonerskie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, zatrzymali 29-latka, podejrzanego o sprzedaż fałszywych monet kolekcjonerskich. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opoczyńscy kryminalni ustalili, że 29-letni mieszkaniec Opoczna na różnych portalach aukcyjnych oferuje do sprzedaży fałszywe pieniądze kolekcjonerskie. Na podstawie zebranych informacji, policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez podejrzewanego. Na miejscu zabezpieczyli około 5 tysięcy sztuk pieniędzy kolekcjonerskich różnych walut, numizmatów oraz aktualnie używanych w obiegu.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna monety kupował przez Internet z różnych źródeł, w tym z portali międzynarodowych. Wszystkie zakupione pieniądze sprzedawał jako autentyczne. Na tym etapie postępowania wiadomo, że cześć z oferowanych przez mężczyznę monet była podrobiona. Sprawa ma charakter rozwojowy, teraz mundurowi muszą zbadać autentyczność oferowanych do sprzedaży pieniędzy.

Wszystkie czynności w tej sprawie nadzoruje opoczyńska prokuratura. Na chwilę obecną 29-latek usłyszał dwa zarzuty, tj. przygotowania do sprzedaży i sprzedaży podrobionych monet. Za handel podrobionymi pieniędzmi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.