Ugodził kolegę nożem. Grozi mu nawet dożywocie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wspólne spożywanie alkoholu zakończyło się ugodzeniem 50 letniego mężczyzny nożem w szyję. Sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Opoczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 52 latka, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa 50 letniego znajomego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Z zebranych na tym etapie postępowania informacji, wynika, że pod koniec września br. 50 latek wybrał się do lasu na grzyby. Po drodze spotkał 52 letniego znajomego. Mężczyźni korzystając z okazji, postanowili uczcić spotkanie wspólnym spożywaniem alkoholu. Wsiedli do samochodu pokrzywdzonego i tam pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy kolegami wywiązała się kłótnia, podczas której 52 latek wyciągnął rozkładany nóż i zadał nim 50 latkowi cios w okolicę szyi.

Policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali nad sprawą, skrupulatnie zabezpieczyli na miejscu ślady, zebrali dowody, ustalili świadków co pozwoliło na postawienie 52 latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa .

Decyzją opoczyńskiego sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo 50 latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dalsze informacje OK Nie zgadzam się