Sprzedawał pałki teleskopowe bez wymaganego zezwolenia

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją opoczyńskiej komendy policji, ujawnili i zabezpieczyli 6 sztuk pałek teleskopowych, które do sprzedaży oferował 45 letni obywatel Białorusi, na stałe przebywający w Polsce.

Mężczyzna nie posiadał koncesji na obrót materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym czym naruszył przepisy Ustawy o Działalności Gospodarczej.

Policjanci w ramach działań prowadzonych w kierunku ujawniania osób, które wprowadzają do obrotu wyroby z podrobionymi lub bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi lub koncesjonowanymi, uzyskali informację,że na jednym ze stoisk handlowych w Poświętnem, oferowane sa do sprzedaży pałki teleskopowe. Przepisy tej materii są dość jasne, każdy kto chce sprzedawać tego typu przedmioty musi mieć wymaganą koncesję.

Pałka teleskopowa posiadająca zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zwierająca wkładkę z takiego materiału, jak można przeczytać w Ustawie o Broni i Amunicji, obok kastetów należy do „narzędzi i urządzeń, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu”, czyli są traktowane jak broń.

Zatem każdy kto prowadzi działalność gospodarczą i chciałby obracać tego rodzaju przedmiotami musi zdobyć koncesję na obrót materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.