20 latek napadał na sklepy z użyciem wiatrówki. Trafił do aresztu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali 20 latka podejrzanego o popełnienie trzech rozbojów z użyciem broni pneumatycznej . Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci od maja 2019 roku intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zuchwałych przestępstw , do których doszło na przestrzeni maja i lipca br. na terenie powiatu opoczyńskiego. Kryminalni skrupulatnie zbierali dowody, weryfikowali uzyskane informacje, wykonywali szereg czynności, które w konsekwencji pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Sprawcą okazał się 20 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie młodemu mężczyźnie trzech zarzutów karnych. Jeden z nich dotyczy popełnienia rozboju, dwa kolejne usiłowania popełnienia rozboju, co zagrożone jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 20 latek w maju br. w jednym ze sklepów na terenie powiatu opoczyńskiego posługując się bronią pneumatyczną, zmusił ekspedientkę do wydania mu, prawie 3 tysięcy złotych.

Następnie w ramach dalszych ustaleń w sprawie, okazało się, że podejrzany w lipcu 2019 roku w kilkudniowych odstępach czasu, w ten sam sposób, usiłował popełnić przestępstwa rozboju w dwóch innych miejscach. Najpierw pistoletem groził pracownikowi jednej ze stacji paliw, a kilka dni później przy użyciu tej samej broni, zagroził w pracownicy jednego z opoczyńskich sklepów spożywczych.

Od momentu zatrzymania 20 latka , kryminalni ustalali miejsce ukrycia przez niego broni oraz kominiarki. Wysiłki policjantów przyniosły efekty. Okazało się, że mężczyzna przedmioty te ukrył u swojej znajomej. Ten wątek postepowania w dalszym ciągu jest badany przez policjantów.

Zatrzymany, na tym etapie postępowania przyznał się do popełnionego przestępstwa. Decyzją opoczyńskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.