Wypadki i kolizje. Raport PSP (16.09.2019)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 09 września do 15 września 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 9 września:

 • Dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP (Paradyż, Wójcin, Żarnów) zostały zadysponowane do zderzenia trzech samochodów osobowych Peugeot 308, dostawczy Iveco, ciężarowy Scania na DK 74 w miejscowości Solec gm. Paradyż. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano wszystkie trzy pojazdy na jezdni. Osoba poszkodowana (kierowca Peugeota 308) znajdowała się pod opieką ZRM. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatorów w autach, uszczelnienie wycieku paliwa w samochodzie ciężarowym, neutralizacja płynów oraz posprzątanie jezdni. Zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego, przód samochodu dostawczego oraz lewy bok samochodu ciężarowego. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do wypompowania wody z piwnicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Opocznie na ul. Armii Krajowej, która zebrała się w pomieszczeniu po ulewnych deszczach.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Żeromskiego w Opocznie w celu usunięcia nadłamanego konaru drzewa, który zwisał nad chodnikiem przy szkole.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni substancji ropopochodnej w miejscowości Żarnów.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Wygnanów zostały zadysponowane do zdarzenia, które dotyczyło wypadnięcia samochodu osobowego z jezdni w miejscowości Zameczek. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu PSP zastano samochód osobowy poza jezdnią na boku na brzegu rzeki. Kierowca zdołał wydostać się samodzielnie i nie wymagał pomocy medycznej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zabezpieczenie i wyciągniecie samochodu na jezdnię. Uszkodzeniu uległo podwozie oraz prawy bok samochodu osobowego.

W dniu 10 września:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia konarów drzewa z jezdni, które blokowały pas ruchu na drodze do miejscowości Sitowa.

W dniu 11 września:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Wygnanów zostały zadysponowane do usunięcia z jezdni substancji ropopochodnej na DK 12 w miejscowości Jawor gm. Mniszków.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowało się na zewnętrznej ścianie pod parapetem budynku wielorodzinnego w miejscowości Opoczno na ul. Partyzantów.

W dniu 12 września:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w elewacji budynku mieszkalnego na ul. Partyzantów w Opocznie.
 • W dniu 13 września:
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w elewacji budynku na 2 piętrze w miejscowości Opoczno na ul. P.S. Wyszyńskiego.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Drzewica, Domaszno) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Domaszno gm. Drzewica. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano pożar ok. 1 ar poszycia leśnego. Zadaniem strażaków było podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się poszycie leśne. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Żarnów zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru balotów słomy w miejscowości Trojanowice gm. Żarnów. Strażacy po dojeździe na miejsce zabezpieczyli miejsce pożaru, podali dwa prądy wody w natarciu na palące się baloty słomy.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do zgłoszenia, które dotyczyło wydobywającego się dymu z garażu na ul. E. Biernackiego w Opocznie. Po dojeździe na miejsce zastano wydobywający się dym z dachu jednego z garaży. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na dach budynku oraz na sąsiednie budynki. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia podczas prac remontowych.

W dniu 14 września:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji samochodu osobowego VW Transporter z ciągnikiem URSUS w miejscowości Wola Załężna, gm. Opoczno . W chwili dojazdu zastępu PSP zastano zastano samochód osobowy w rowie natomiast traktor znajdował się na jezdni. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie plam substancji ropopochodnych. Zniszczeniu uległ traktor URSUS oraz prawy przód samochodu osobowego.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia palącego się samochodu osobowego marki Renault Scenic, który znajdował się na DW 726 na ul. Inowłodzkiej w Opocznie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu i ugaszenie pożaru komory silnika, a także uprzątnięcie jezdni. Prawdopodobną przyczyną pożaru było utracenie izolacyjności przewodów instalacji elektrycznej pojazdu.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, który przyleciał po poszkodowanego mężczyznę w miejscowości Sobawiny.
 • Dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sterty słomy w balotach w miejscowości Modrzew. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie pięciu prądów wody w natarciu na palące się baloty słomy oraz dogaszenie palącej się słomy przy użyciu ciągnika rolniczego. Spaleniu uległo ok. 80 balotów słomy. Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia.

W dniu 15 września:

 • Dwa zastępy PSP oraz sześć zasępów OSP zostały zadysponowane do miejscowości Zdyszewice gm. Żarnów do ugaszenia pożaru budynku gospodarczego, który był użytkowany jako suszarnia ziół. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu wody w obronie na przyległe budynki. Całkowitemu spaleniu uległ dach na budynku gospodarczym, wyposażenie grzewcze oraz ok. 2 tys. kostek słomy na poddaszu budynku gospodarczego.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP ( Prymusowa Wola, Sławno) zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego marki Audi A4 w miejscowości Psary, gm. Sławno. W chwili przybycia pierwszego zastępu OSP samochód osobowy znajdował się poza jezdnią na mostku przejazdowym. Nie zastano żadnych osób, które mogły brać udział w zdarzeniu. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatora, przeszukanie miejsca zdarzenia pod kątem przebywania osób poszkodowanych.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Opoczno, Kruszewiec) zostały zadysponowane do ugaszenia sterty suchego obornika oraz pozostałości roślinnych, które znajdowały się pobliżu lasu w miejscowości Brzustówek. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.