Odnaleźli zaginionego mężczyznę

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

11 września 2019 roku policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji odnaleźli młodego mężczyznę, którego zaginięcie zgłosili członkowie rodziny.

To kolejny przypadek kiedy policjanci podejmują szereg działań mających na celu jak najszybsze odnalezienie osoby, udzielenie jej pomocy czy skierowanie pod opiekę specjalistów. Od początku roku do końca września 2019 na terenie powiatu opoczyńskiego policjanci przyjęli zawiadomienia o zaginięciu 30 osób. W roku 2018 opoczyńska policja poszukiwała łącznie 35 osób.

Poszukiwania osób zaginionych w 2018 roku jak też te prowadzone od stycznia do września 2019 roku zakończyły się odnalezieniem wszystkich zgłoszonych zaginionych.

Musimy pamiętać, że policjanci każde zgłoszone zaginięcie traktują indywidualnie- w zależności od towarzyszących zdarzeniu okoliczności.

Wszystkie czynności w sprawie poszukiwania zaginionego wykonywane są z należytą starannością z wykorzystaniem wszelkich możliwych środków technicznych ale także osobowych, a co najważniejsze zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Najważniejsze jest aby już na początku postarać się ustalić powody zaginięcia. Jeżeli z otrzymanych informacji wynika, że może być zagrożone życie i zdrowie zaginionego zawsze w takich przypadkach ogłaszany jest alarm dla wszystkich policjantów. Do akcji poszukiwawczej często angażowani są strażacy, leśnicy- ci ostatni są wręcz niezbędni jeśli mamy do czynienia z zagubieniem grzybiarza. Zdarza się, że w takich w poszukiwaniach udział bierze udział ponad 100 osób.

Oprócz działań stricte policyjnych dla usprawnienia poszukiwań ale bezwzględnie za zgodą rodziny nawiązywany jest także kontakt z lokalnymi mediami aby informacja o poszukiwaniach dotarła do jak największej liczby osób. Z doświadczenia wiemy, że takie komunikaty pomagają w ustaleniu dodatkowych, niekiedy bardzo ważnych faktów pomocnych przy poszukiwaniach, a nawet przyczyniają się do odnalezienia zaginionego.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.