Wybuch butli z gazem, wypadek w Budkowie. Raport PSP (11.09.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 2 do 8 września 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tutejszej komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 3 września:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się na drzewie w miejscowości Bukowiec Opoczyński.

W dniu 5 września:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod parapetem w zewnętrznej ścianie budynku mieszkalnego w Opocznie na ul. Witolda Pileckiego.

W dniu 6 września:

  • Cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru samochodu, który po wybuchu butli z gazem zapalił się w budynku magazynowym na stacji demontażu pojazdów w Opocznie na ul. Dworcowej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącego się pomieszczenia magazynowego oraz auta podając dwa prądy wody w natarciu, udzielenie kpp osobie poszkodowanej. W wyniku zdarzenia została poszkodowana jedna osoba.

W dniu 7 września:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zostały zadysponowane do zderzenia samochodu osobowego Seat Leon z samochodem ciężarowym Scania na DK 74 w miejscowości Budków w gminie Żarnów. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu samochody znajdowały się na jezdni. Osoby, które brały udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką ZRM. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, usunięcie pozostałości po zdarzeniu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.