Jechał 130 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

33 letni kierujący skodą fabią gnał 130 km/h gnał przez Mniszków. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 80 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Od stycznia 2019 roku opoczyńscy policjanci zatrzymali 80 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km./h.

Weekendowym niechlubnym rekordzistą jazdy z nadmierną prędkością został 33 letni kierujący skodą fabią, który 8 września, około godziny 21.00, w Mniszkowie przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 130 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość o 80 km/h.

Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na drogach. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości nawet do 500 zł, a ci którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Każdy kierowca może "zebrać" maksymalnie 24 punkty karne.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku młodych kierowców, którzy maja prawo jazdy mniej niż rok. Tutaj ustawodawca wyznaczył limit max. 20 pkt karnych, po jego przekroczeniu sporządzana jest decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs.

Punkty karne za przekraczanie prędkości:

  • od 11 do 20 km/h – 2 punkty karne
  • od 21 do 30 km/h – 4 punkty karne
  • od 31 do 40 km/h – 6 punktów karnych
  • od 41 do 50 km/h – 8 punktów karnych
  • ponad 50 km/h – 10 punktów karnych

Pamiętajmy!

Sankcją znacznie poważniejszą niż mandat i punkty karne jest odebranie kierowcy prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kara ta jest stosowana wobec kierowców, którzy dopuścili się przekroczenia dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Prawo jazdy zatrzymuje policjant - decyzję w sprawie wydaje starosta i zostaje jej nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.