Raport PSP (02.09.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 26 sierpnia do 1 września 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 26 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Błogie, Mniszków) zostały zadysponowane do ugaszenia palącego się rżyska, które bezpośrednio zagrażało zabudowaniom w miejscowości Konstantynów, gm. Mniszków. Po dojeździe na miejsce zastano pożar ok. 3 arów rżyska. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów w natarciu na palące się rżysko. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 • Dwa zastępy OSP (Paradyż, Wójcin) zostały zadysponowane do powiatu Piotrkowskiego w celu pomocy przy gaszeniu pożaru poszycia leśnego w miejscowości Jaksonek przy DK74.


W dniu 27 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zostały zadysponowane do wypadku z udziałem samochodu osobowego Nissan Qashqai oraz samochodu ciężarowego ManTGX w miejscowości Solec na DK74. Po dojeździe na miejsce wypadku pierwszego zastępu zastano samochód osobowy w przydrożnym rowie na dachu natomiast samochód ciężarowy znajdował się na jednym pasie drogi. W zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Zniszczeniu uległa karoseria oraz szyby samochodu osobowego, a także zderzak i lampa przednia samochodu ciężarowego. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji samochodu osobowego Mazda Premacy, do której doszło na ulicy Gen. Kazimierza Bończy - Załęskiego w Opocznie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy na chodniku, który uderzył w przydrożne barierki. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie oraz uprzątniecie po kolizji. Uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego oraz ok. 6 metrów bariery przydrożnej. 
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni , które znajdowało się na terenie posesji w dziupli w drzewie w miejscowości Bukowiec Opoczyński.

W dniu 28 sierpnia:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do zdarzenia, które miało miejsce w Opocznie na ul. C.K. Norwida. Wezwanie dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu na klatce schodowej budynku wielorodzinnego. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym w pomieszczeniach w bloku, ustalenie i zlokalizowanie źródła wycieku gazu.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się pod podbitką dachy budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno na ul. Stanisława Staszica.

W dniu 29 sierpnia:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowało się na zewnętrznej ścianie budynku wielorodzinnego w Opocznie na ul. M. Kopernika.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP (Dzielna) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Bielowice. Zadaniem strażaków było podanie jednego prądu wody w natarciu oraz gaszenie pożaru przy użyciu tłumic. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Spaleniu uległo ok. 2 arów nieużytków.
 • Dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Domaszno. Po dojeździe pierwszego zastępu OSP Drzewica zastano pożar ok. 1 ha poszycia leśnego, dlatego zadysponowano kolejne zastępy. Do zadań strażaków należało podanie czterech prądów wody w natarciu na palące się poszycie oraz gaszenie tłumicami. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP (Żarnów) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru pozostałości roślinnych nad zalewem w miejscowości Miedzna Murowana. Zadaniem strażaków było podanie jednego prądu wody w natarciu. Przyczyną prawdopodobnie było zaprószenie ognia.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Kamień, Sławno) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Unewel. Zadaniem strażaków było podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się poszycie leśne. Spaleniu uległo ok. 5 arów poszycia leśnego.

W dniu 31 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Spacerową w Opocznie w celu pomocy przy ewakuacji pacjenta w stanie zagrożenia zdrowia. Zadaniem strażaków było zniesienie pacjenta na noszach z mieszkania na trzecim piętrze do karetki.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się przy dachu w szczycie stodoły w miejscowości Kraśnica, gm. Opoczno.

W dniu 01 września:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Błogie, Mniszków) zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w ziemi w drodze dojazdowej do pól w miejscowości Strzelce gm. Mniszków, trzy osoby (jedna osoba dorosła oraz dwoje małych dzieci) zostały ukąszone przez osy. W chwili dojazdu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia osoby poszkodowane zostały zabrane przez ZRM do szpitala.
 • Jeden zastęp PSP Opoczno, jeden zastęp PSP Piotrków Trybunalski oraz cztery zastępy OSP zostały wezwane do nietypowego zdarzenia, które według zgłaszającego dotyczyło zatrucia wody w stawie w miejscowości Zakrzów gm. Białaczów. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano zabarwiony na niebiesko-zielony kolor cały zbiornik wodny, a na powierzchni unosiły się śnięte ryby. Zdecydowano, że siły i środki nie są wystarczające dlatego też zadysponowano Grupę Specjalistyczną Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Piotrkowa Trybunalskiego, która dokonała pomiaru przy pomocy papierka lakmusowego. Strażacy wykonali zaporę z kostek słomy oby odciąć odpływ zabarwionej wody ze zbiornika oraz zebrali śnięte ryby z akwenu wodnego. Wezwano także przedstawiciela Gospodarstwa Rybackiego, który sprawdził natlenienie wody. Okazało się, że w zbiorniku wodnym zakwitły sinice, które były przyczyną śnięcia ryb. Po zebraniu ok. 100 kg ryb przekazano je przedstawicielowi UG Białaczów do utylizacji.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.