Odpowiedzą za zniszczenie elewacji i balustrady muzeum

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dwóch nastolatków odpowie za zniszczenie elewacji i balustrady Muzeum Regionalnego w Opocznie. Straty wyceniono na 1050 złotych. 

17- latek odpowie w sprawie karnej, decyzję w sprawie młodszego podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Opocznie.

Opoczyńscy kryminalni wspólnie z policjantami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ustalili i zatrzymali dwóch chłopców w wieku 11 i 17 lat odpowiedzialnych za zniszczenie mienia w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Do przestępstwa doszło 25 sierpnia 2019 roku pomiędzy godziną 14.00 a 15.00 w Opocznie na ganku muzeum. Sprawcy wyrwali balustradę i wybili szybę w budynku gospodarczym.

Jak ustalili policjanci, 17-latek dodatkowo na elewacji muzeum, flamastrem naniósł napisany znieważające Policję. Nastolatek podczas przesłuchania przyznał, że nie lubi Policji bo ”wyniósł tak z podwórka”, a swoją niechęć do służb mundurowych wraził wulgarnymi napisami na murze muzeum. Niestety nie zdawał sobie sprawy, że szkalującymi napisami znieważył konstytucyjny organ Państwa, narażając się tym samym na odpowiedzialność karną.

Za zniszczenie mienia 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa 11-latka trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.