Raport PSP (26.08.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 19 sierpnia do 25 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 19 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji auta osobowego marki Audi A4 z autem ciężarowym Scania na ul. Staromiejskiej w Opocznie. Po dojeździe zastępu PSP na miejsce zdarzenia samochód osobowy znajdował się na chodniku a samochód ciężarowy częściowo na jezdni blokując jeden pas drogi. Jedna osoba (pasażer samochodu osobowego) została poszkodowana. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów, neutralizacja płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie pozostałości po kolizji. Najprawdopodobniej przyczyną kolizji było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
 • Trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Wygnanów zostały zadysponowane do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego marki Skoda Octavia, który wypadł z łuku drogi i wpadł do rzeki w miejscowości Zameczek gm. Opoczno. W chwili przyjazdu pierwszego zastępy na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy częściowo zanurzony dachem do dołu w rzece. Kierowca został wydobyty z pojazdu przez osoby postronne. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kpp osobie poszkodowanej. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się w szczycie budynku mieszkalnego w miejscowości Różanna gm. Opoczno.

W dniu 20 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się w elewacji budynku mieszkalnego na ul. Jarzębinowej w Opocznie.

W dniu 21 sierpnia:

 • Zastęp PSP został dwukrotnie zadysponowany do wypompowania wody z zalanych przez ulewny deszcz piwnic budynków mieszkalnych. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zalanego garażu na ul. Staromiejskiej, a drugie na ul. Piotrkowskiej w Opocznie.
 • Kolejne zgłoszenie dotyczyło zalanego kanału wagi na złomowisku w Opocznie na ul Dworcowej. Do tego zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wypompowanie wody z zalanego przez deszcz kanału.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Kamień zostały zadysponowane do usunięcia gniazda szerszeni w miejscowości Grudzień-Las gm. Sławno. Gniazdo znajdowało się na terenie jednej z posesji pod pustymi klatkami po królikach.

W dniu 22 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany dwukrotnie do usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod schodami budynku mieszalnego na ul. Nowej w Opocznie oraz na poddaszu domku letniskowego na ul. Spokojnej.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do pomocy przy ewakuacji ponad 300 osób z pociągu, który został uszkodzony przez zerwaną sieć trakcyjną w miejscowości Lubocz gm. Rzeczyca. Osoby zostały ewakuowane do podstawionych autobusów.

W dniu 23 sierpnia:

 • Dwukrotnie zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazd szerszeni, które znajdowały się w ścianie między murami w m miejscowości Trzebina gm. Drzewca, oraz na ul. Parkowej w Opocznie.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do kolizji trzech samochodów osobowych marki Audi A4 i Ford Ranger oraz Opel Astra. Zdarzenie miało miejsce w Opocznie na ul. Kolberga DW 726. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w samochodach, zakręcenie zaworu butli instalacji LPG w Audi A4, udzielenie kpp osobie poszkodowanej, usunięcie plamy płynów eksploatacyjnych. Zniszczeniu uległ przód samochodu Audi A4, przód oraz tył samochodu Ford Ranger oraz tył samochodu Opel Astra.

W dniu 25 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Petrykozy zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania i startu śmigłowca LPR na nieużytkach rolnych, które przyleciało po osobę poszkodowaną.
 • Dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru palącej się słomy wewnątrz obory. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się kostki słomy oraz wyniesienie i przelanie pozostałej słomy. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zaprószenie ognia.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.