Raport PSP (19.08.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 12 sierpnia do 18 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 12 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do wydobycia uwięzionych psów w studzience kanalizacyjnej na ul. Bolesława Chrobrego w Opocznie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wydobycie psów na powierzchnię.
 • Tego dnia były dwa zgłoszenia dotyczące pożaru traw na nieużytkach rolnych. Do jednego z nich zadysponowano zastęp OSP Drzewica na ul. Stawową w Drzewicy. Pożar traw obejmował powierzchnię ok. 0,04 ha nieużytków rolnych. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się trawę i ugaszenie pożaru. Drugie zgłoszenie dotyczyło pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Poświętne na ul. Dworskiej. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Poświętne. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie ma pożaru, a dym wydobywał się z ogniska znajdującego się pod nadzorem osoby dorosłej na jednej z posesji. Alarm okazał się fałszywy.

W dniu 13 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do wybuchu akumulatora w budynku handlowo – magazynowym w miejscowości Drzewica ul. Braci Kobylańskich. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano w pomieszczeniu handlowo – magazynowym kilkadziesiąt akumulatorów, w tym jeden uszkodzony. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie prądu wody w celu schłodzenia akumulatorów.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru balotów słomy znajdujących się na polu w Drzewicy na ul. Przemysłowej. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się baloty słomy. Spaleniu uległy trzy baloty słomy.

W dniu 14 sierpnia:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania na ul. Kopernika w Opocznie.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda szerszeni, które znajdowało się pod dachem garażu w Mroczkowie Gościnnym.
 • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zostały zadysponowane do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów w Budkowie gm. Żarnów na DK 74. Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano samochód Fiat Doblo oraz samochód ciężarowy Renault Magnum na jezdni, natomiast trzecie auto dostawcze Iveco znajdowało się w przydrożnym rowie. Jedna osoba została poszkodowana. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, usunięciu płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po zdarzeniu drogowym.

W dniu 15 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Wąglany zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanego konaru drzewa, który zwisał nad drogą gminną między Wąglanami a Białaczowem. Zadaniem strażaków było usunięcie uschniętego drzewa oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po jego usunięciu.
 • Zastęp OSP Drzewica został zadysponowany do ugaszenia pożaru balotu słomy na środku ulicy Stawowej w Drzewicy. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącej się słomy oraz uprzątnięcie jezdni z pozostałości po pożarze.

W dniu 16 sierpnia:

 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP (Petrykozy, Wąglany, Białaczów) zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju z drogi powiatowej w miejscowości Petrykozy gm. Białaczów. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz sorpcja i neutralizacja plamy substancji ropopochodnej .
 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Kwiatową w Opocznie w celu usunięcia gniazda os, które znajdowało się pod dachem garażu.
 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP ( Paradyż dwa zastępy oraz jeden zastęp OSP Wójcin) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru suszarni, w której suszyły się zioła w miejscowości Paradyż na ul. Koneckiej. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się zioła, wyniesienie nadpalonych ziół z suszarni oraz dogaszenie pożar.


W dniu 17 sierpnia:

 • Zastęp OSP Krzczonów został zadysponowany do ugaszenia pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Krzczonów gm. Drzewica. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się trawę.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.